7 lietas, ko veiksmīgi cilvēki, no rīta paspēj izdarīt līdz 7:30!

Advertisement
Foto: com.au
Advertisement

Veiksmīgi cilvēki ir ļoti dažādi, bet viņus vieno viena kopīga īpašība: tur, kur citi redz nepārvaramu šķērsli, viņiem atrod jaunas iespējas. Trevis Bredberijs stāsta par septiņiem rīta ieradumiem, kuri atdala tos no parastiem mirstīgiem, kuri ar grūtībām mostas no rīta.

Raksta turpinājums
Dzer ūdeni ar citronu

Glāze ar „citronūdeni” no rīta palīdz pamodināt prāta un fizisko enerģiju un uzlabo gremošanas sistēmu. Turklāt citrons ir bagāts ar C vitamīnu, antioksidantiem un kāliju.

Recepte: izspied sulu no pus citrona, pielej ūdeni. Tīru citronu sulu nav ieteicams dzert, jo tas ir bīstams zobu emaljai. Ir svarīgi to izdzert tukšā dūšā, lai nodrošinātu tās pilnīgu uzsūkšanos, brokastot ne agrāk kā pēc 15 ­ 30 minūtēm.

Veic rīta vingrošanu

Iespējams, kāds uzskata agro celšanos un fiziskus vingrinājumus par mocībām, bet tikai ne Tims Kuks un Ričards Brensons. Tie, kuri ir, daudz sasnieguši, kā likums, kāpj ārā no gultas vēl pirms sešiem no rīta un uzreiz sāk kustēties. Jau pēc 10 minūšu fiziskās aktivitātes izstrādājas GABA (gamma - aminosviestskābes). kura nomierina prātu un veicina koncentrēšanos.

Austrumu Ontario institūta pētījumi parādīja, ka cilvēki, kuri vingro vismaz divas reizes nedēļā vismaz 10 un vairāk nedēļu garumā, ir labāk sociāli, profesionāli un fiziski attīstīti. Bet Bristoles Universitātes pētījumi pierādīja, ka treniņi katru dienu veicina enerģijas, pozitīva garastāvokļa pieplūdumu, rezultātā darba efektivitātes palielināšanos.
Foto: com.au
Nesāk uzreiz strādāt

Ja, tikko pamostoties, mēs atveram Facebook vai pastu, tad drīz vien zaudējam fokusēšanos un tērējam savu rīta laiku, risinot problēmas vai citiem cilvēkiem. Labāk pirmās dienas minūtes pavadīt, darot kaut ko patīkamu: tas radīs pozitīvu tonusu visai dienai.

CEO Starbucks Hovards Šulcs dienas sākumā raksta motivācijas vēstuli saviem darbiniekiem, tad velta laiku ģimenei un fiziskām aktivitātēm.

Ēd veselīgas brokastis

Neaizmirstot par brokastīm, mēs iegūstam priekšrocību pret tiem, kuri ir devušies uz darbu izsalkuši: stabils cukura līmenis asinīs, sāta sajūta dienas laikā. Veselīgas brokastis dod mums enerģiju uz vairākām stundām, uzlabo īslaicīgo atmiņu un dod spēju ilgu laiku koncentrēties darbam.

Meditē

Daudzi uzņēmumu vadītāji to praktizē, tā palielina produktivitāti un veicina sevis pieņemšanu. Palīdz cīnīties ar stresu caur „sit un mūc” mehānisma transformāciju, pilnveido spēju fokusēties, atmodina radošo garu un palielina emocionālo intelektu.
Izplāno savu dienu

Ja mēs rūpīgi plānojam savu dienu, iespēja, ka sasniegsiet noteikto mērķi, palielinās vairākas reizes. Plānojiet labāk uzreiz pēc meditācijas, kad prāts ir mierīgs un skaidrs. Liels plānošanas piekritējs bija, piemēram, Bendžamins Franklins: viņš modās četros no rīta un pedantiski sastādīja dienas plānu.

Saka „Nē”

Vārds „Nē” palīdzēs mums aizstāvēt mūsu dārgo rīta laiku. Galvenais ir necensties šo vārdu aizstāt ar frāzēm: „Es neesmu pārliecināts” vai „Es nedomāju, ka varēšu”. Kalifornijas Universitātes zinātnieki Sanfrancisko noskaidroja, ka cilvēki, kuri izvairās no vārda „Nē”, daudz vairāk par citiem ir pakļauti stresam, iekšējai izdegšanai un pat depresijai.

Par autoru: Trevis Bradberijs ir līdzautors grāmatai „Emocionālais intelekts 2.0”, kura ir iztulkota 23 valodās, konsultāciju centra „Talent Smart” izveidotājs, to klientu starpā ir ¾ kompānijas no „Fortune 500” saraksta.

Interesants raksts? Sekojiet jaunumiem mūsu portālā!
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 08:37 14.03Nelsons
Pfff...to ir rakstijusi sieviete par savām vēlmēm.
0 0 09:26 10.03Andris
Nokrāpt vai piekrāpt? Nu gan līmenis rakstītājam....
0 1 08:08 09.03....
Izlasot es saprotu, ka šis kārtējo reizi ir teksts par to cik viss ir slikti, pat tad kad ir labi!!! Sievietes nedaudz varētu nolaisties uz zemes un pašas arī pievērst uzmanību saviem vīriem, iespējms tad dzīve būtu vieglāka. Un ja jau esat izvēlējusies pataloğisku krāpnieku-pati vainīga!!! Un, jā, es esmu sieviete, kurai apriebušies šie idiotiskie padomi, vai tad pašām galvas nemaz nav?!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017