8 paši interesantākie psiholoģiskie efekti un fenomeni

Advertisement
Raksta turpinājums - lapa #3
Pigmaliona efekts

Pigmaliona efekts, jeb Rozentala efekts - ir unikāls psiholoģiskais fenomens, kurš noslēdzas tajā, ka cilvēks, kurš ir pārliecināts par informācijas precizitāti, neapzināti uzvedas, tā, lai šī informācija apstiprinātos. Šis efekts nosaka cilvēka raksturu. Pigmaliona efekts, bieži vien saņem apstiprinājumu paranormālu parādību pārbaudēs.

Pigmaliona efekts ir ļoti efektīvs tā darbībā. Jūs varat to izbaudīt, piemēram uz sava bērna, kuram tuvākajā laikā vajadzētu nokļūt jaunā sabiedrībā (jauna klase, skola, sporta nodarbības utt). Kā likums, daudzi bērni izjūt diskomfortu no tā, ka viņiem nāksies komunicēt ar nepazīstamiem cilvēkiem, domās par to, kā viņus pieņems. Pasakiet bērnam, ka jūs jau esat runājuši ar tiem cilvēkiem, kurus viņš satiks un viņi visi ir labvēlīgi noskaņoti. Nonākot jaunā sabiedrībā, bet esot pozitīvs, jūsu bērns uzvedīsies savādāk. Ir liela iespēja, ka attiecības jaunā kolektīvā būs patīkamas un sagādās jūsu bērnam labas sajūtas.
Protams, mūsu apskatītie efekti nav vienīgie. Tāda veida efekti ir daudz un visi ir unikāli. Psiholoģija, kā jau zināms, ir dziļa zinātne, ar daudzām īpašībām. Ar iepriekš minētajiem efektiem vajadzētu pietikt, lai saprastu, ka cilvēka dzīve ir pilna ar interesantiem fenomeniem.

Attīstieties, atklājiet sev jaunas cilvēku dzīves robežas, savas personības aspektus un cilvēka dabas īpašības!
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 14:50 26.12.2017Piekritu šim rakstam..
Pirmkart.. takaa piem... Ar zilam un zalam aciim ar ir teroristi..nevajag jau uzreiz nodirst tiem kam ir bruna acu krāsa. Es pazistu daudz labus cilvekus ar brunam aciim un arii energiskus.. un specigus.
0 0 10:45 20.12.2017jautājums
tieši tā- kur tad vērsis?
0 0 10:21 20.12.2017Nezināmā
Kur vērsis?

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017