Interesanti fakti par acīm

Advertisement
Advertisement

Reti kurš strīdēsies par to, ka mūsu dzīve būtu ļoti garlaicīga bez mūsu piecām maņām. Visas mūsu maņas ir svarīgas priekš mums, bet ja jūs cilvēkam pajautāsiet no, kuras viņš mazāk par visu vēlētos atvadīties, atbilde noteiktu būtu - redze. Tālāk mēs jums piedāvājam pāris dīvainu un pārsteidzošu faktu, kurus jūs iespējams nemaz, nezinājāt par savām acīm.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Lēca jūsu acī ir ātrāka par jebkuru fotoobjektīvu

Pamēģiniet ātri apskatīt istabu un padomājiet, kādos dažādus attālumos jūs fokusējaties. Katru reizi, kad jūs to dariet, lēca jūsu acī maina fokusu, pat pirms tā, kad jūs spējat to saprast. Salīdziniet to ar fotoobjektīvu, kuram ir vajadzīgas pāris sekundes, lai nofokusētos no viena attāluma līdz otram. Ja lēca jūsu acī nefokusētos tik ātri, priekšmeti apkārt mums pastāvīgi izietu un ienāktu fokusēšanās.
Visiem cilvēkiem ar vecumu, ir vajadzīgas brilles priekš lasīšanas

Pieņemsim, ka jums ir burvīga redze uz attālumu. Ja jūs šobrīd lasāt šo rakstu, jums ir pāri 40 un jums ir laba redze, tad pilnībā var teikt, ka jums nākotnē tik un tā būs vajadzīgas brilles priekš lasīšanas. Priekš 9% cilvēku, briļļu nepieciešamība rodas starp 43 un 50 gadiem. Tas notiek tāpēc, ka lēca jūsu acī ar vecumu zaudē fokusēšanās spēju. Lai fokusētos uz priekšmetiem, atrodoties jums blakus, lēcai ir jāmaina formu no plakanas uz vairāk sfērisku, šī spēja pazūd ar vecumu. Pēc 45 gadu vecuma, jums nāksies priekšmetus turēt tālāk, lai fokusētos uz tiem.
Acis pilnībā attīstās līdz 7 gadu vecumam

Līdz 7 gadiem mūsu acis ir jau pilnībā noformējušās un pēc fizioloģiskiem parametriem pilnībā atbilst pieauguša cilvēka acīm. Lūk kāpēc ir ļoti svarīgi diagnosticēt redzes traucējumus, kas ir pazīstami kā `slinkā acs` vai ambliopija līdz tam, kad jums paliek 7 gadi. Jo agrāk atradīs šo traucējumu, jo lielākas izredzes tam, ka acs tiks izārstēta, tā kā acis atrodas vēl attīstības procesā un redzi var izlabot.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017