Ir tikai divas pazīmes, ka bērna intelekts ir attīstīts.

Advertisement
Advertisement

Nesen praktizējoša ģimenes psiholoģe Katerīna Murašova savā lekcijā dalījās ar interesantiem secinājumiem par to, kas patiešām norāda uz kopējās intelektuālās attīstības līmeni pirmsskolniekam.


Kopējais intelekts nav vienīgais bērna attīstības rādītājs, paralēli ir arī fiziskā attīstība, emocionālā un sociālā, un ir ļoti svarīgi tās visas attīstīt un savstarpēji saistīt.

Raksta turpinājums
Vecāki bieži vien velta daudz spēka, lai sasniegtu vienu mērķi: lai mazulis būtu gudrs. Viņi viņu iesaista attīstošās nodarbēs, grāmatu lasīšanā, loģikas spēlēs. Un, protams, viņi priecājas, kad mazulis četros gados lasa, runā angļu valodā un zina no galvas vairāku dzejoļus.

Tomēr psiholoģe Katerīna Muršova apgalvo, ka par kopējā intelekta attīstību bērnam līdz skolas vecumam liecina ne tikai viņa zināšanas. Gudra mazuļa pazīmes, izrādās, nav tik acīmredzamas.
Lomu spēļu sarežģītums

„Jo sarežģītāka ir lomu spēle, ko var novadīt mazulis, jo augstāks ir viņa intelekta līmenis”, dalās ar saviem novērojumiem psiholoģe.

Lomu spēlēs vissvarīgākā ir iztēle. Ja mazulis spēj iztēloties, ka šis izvēlētais konstruktora gabals ar baltu virsu ir pīrāgs ar ķiršiem, bet mantu kaste tā ir cepeškrāsns, pēc tam viņš uzspiedīs iedomātās pogas un ceps pīrāgu, lūk šāda spēle norāda par intelektu. Jo tā ir sarežģītāka, jo līmenis ir augstāks.

Ir skaidrs, ka bērns cep spēļu pīrāgu, spēļu cepeškrāsnī, te nav runa par intelektu. Te kļūst skaidrs, kāpēc daudzi psihologi saka, ka, jo ir mazāk rotaļlietu bērnam, jo labāk, jo tas palīdz attīstīt iztēli.
Uzdoto jautājumu sarežģītības pakāpe

Tas ir otrs kritērijs. Jo ir, sarežģītāki jautājumi, jo augstākas prāta spējas mazulim. Ja bērns viegli sastāda jautājumu, viegli veido loģiskas un iemeslu/ seku saistības un jautā, piemēram: „Onkulis palika slikts, un salauza koku tādēļ, ka viņu neviens nemīl?”
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017