Ja jūs ar bijušajiem vēlaties palikt draugi - jums kaut kas nav labi ar psihi!

Advertisement
Advertisement

Visi mēs esam dzirdējuši par situācijām, kad pēc smagas šķiršanās, bijušie mums piedāvā palikt par draugiem, un mēs visi esam par to domājuši, ko tas nozīmē un kāpēc viņi tā dara. Par šo esam domājuši ne tikai mēs, bet pat psihologi - profesionāļi un secinājumi, pie kādiem viņi ir nonākuši var mūs pārsteigt, vai pat šokēt.

 

Oklendas universitātes zinātnieku pētījumā, tika atrasta saikne starp sliktajām cilvēka personības īpašībām un tā ir vēlme uzturēt attiecības pat pēc loģiskām beigām.

Raksta turpinājums - lapa #1
Citiem vārdiem, cilvēki, kuri cenšas saglabāt draudzīgas attiecības ar saviem bijušajiem, tie cilvēki ar lielāku iespēju var būt egoisti vai psihopāti.

Turklāt, pētījums noteica, kāpēc šo negatīvo īpašību cilvēki mēģina saglabāt attiecības ar bijušajiem. Pētījumu grupas veiktā aptauja parādīja, ka lielākoties, viņi to dara sekojot savam mērķim (materiālo nolūku, draudzīga seksa vai kā cita vadīti).

Tātad, viņi saglabā attiecības ar bijušajiem ne jau lai rūpētos vai uztrauktos par viņiem, bet tāpēc, ka vēlas izmantot viņus savos mērķos.
Foto: jv.ru
Kā raksta paši pētnieki:

`Šis pētījums daļēji ir saistīts ar literatūru, kas izzina tās saucamos kritiskos veiksmes faktorus biznesā un tā rezultāti liecina, ka draudzība pēc šķiršanās ir sava veida stratēģija, kas saistīta ar šiem faktoriem, analoģiski tai, ļauj eksistēt tālākam nepieciešamo resursu apmaiņām.`
Der bilst, ka egoistiem ir tieksme ķerties pie mirušām attiecībām - lai tas ir naida pēc, pēc kura viņi apvaino partneri šķiršanās iemeslu dēļ, vai tāpēc, ka jūtas kā zaudētājs šajā situācijā. Neizlaižot savu bijušo partneri no sava komunikāciju loka, viņiem liekas, ka viņi neļauj sev `zaudēt`, un atstāj sevi reālu iespēju atgriezt partneri.

Egoistiem un psihopātiem ir pretīga tā doma, ka bijušie var iemīlēt kādu vēl. Tā rezultātā ļoti daudz cilvēku, kuri ir nonākuši šajā kategorijā, uztur attiecības ar bijušajiem, mēģinot manipulēt ar viņiem, jeb kontrolēt.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 1 21:58 12.01Ss
Tiešām...tiešām mūsdienās ir nepieciešami šādi paskaidrojumi, cilveki jau tik tālu degradējušies , ka paši nav spējīgi saprast kad pretējais dzimums nav vienaldzīgs! Drīz būs arī instrukcija kā dabiskāas vajadzības nokārtot?!Žēl cilvēkus kuriem pašiem.nav savu sajūtu un smadzeņu.
0 1 16:36 12.01LA
Labaak,lai viss skaisti beidzas,nevis dziivot turpmaak atmi'naas, cik bija for'si,utt... un,ja patie'saam to cilveeku paiistam miileeji,tad 'lauj vi'nam iet un buut laimiigam,nevis ar pagaatnes atmi'naam bojaat otra cilveeka naakotni !!!
0 0 17:41 07.01uii
cikos tad dzimst muļķi un sliņķi?!!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017