Kādēļ grūtniecības laikā izkrīt mati?

Advertisement
Advertisement

Tas, ka topošai māmiņai pastirpināti sāk izkrist mati, var liecināt par nesen izslimotu infekcijas slimību. Tā varbūt gripa vai elpceļu slimība, kā arī smags stress un pat zarnu trakta infekcija. Sarežģījumi var rasties arī no dzelzs un cinka trūkuma organismā.

 

Lai noteiktu šo deficītu pietiek uztaisīt attiecīgas analīzes. Ja diagnoze tiks apstiprināta, ārsts izrakstīs nepieciešamos preperātus ar dzelzi 40 - 60 mg diennaktī.

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Matu izkrišanai var būt arī daudz smagāki iemesli. Piemēram, androgēnā alopēcija, kura ir saistīta ar hormonālā fona izmaiņām. Ar šādu situāciju būs grūtāk cīnīties, būs jāvēršas pie speciālista, kurš pareizi noteiks ārstēšanas kursu un sekos atveseļošanās procesam. Šajā gadījumā nepietiks ar uztaisītām analīzēm, būs jāveic papildus izmeklēšana - fototrihogramma un trihoskopija.

Vēl ir jāpiemin, ka sievietēm iesaka savākt visus izkritušos matus, sekot to garumam un daudzumam. Ja mati ir gari, tad tas liecina par fizioloģisku matu izkrišanu, bet, ja ir īsi, tad tas norāda uz to trauslumu.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017