Kāpēc ir tik svarīga atvadīties no mazuļa, pat tad, ja aizej no mājām uz īsu brīdi?!

Advertisement
Advertisement

Mamma ­ pats galvenais cilvēks mazuļa dzīvē. Ja šis cilvēks negaidīti pazūd, tā kļūst bērnam par īstu traģēdiju, kas ir spējīga ietekmēt viņa pamat uzticību pasaulei. Jums nākas uz īsu laiku iziet un atstāt mazuli pie vecmammas vai aukles?


Un tādēļ, ka parasti katra šķiršanās ir mazuļa asaru un kliedzienu pavadīta, jūs cenšaties pazust nemanāmi, kamēr kāds novērš viņa uzmanību?

 

Nedariet tā!

Raksta turpinājums
Labāk izdomājiet savu īpašo atvadīšanās rituālu. Tad mazulis zinās, ka, ja tiek izpildīts šis īpašais rituāls, tad mamma noteikti atgriezīsies. Pat tad, ja brīdī, kad jūs aizejat, mazulis vēl sākumā raudās, viņš noteikti nomierināsies, kā tikai jūs pārkāpsiet slieksni. Kā arī drīz viens sapratīs, ka mammas gājiens uz veikalu, darbu vai kaut kur citur ir normāla parādība un nav iemesla satraukumam.
Kā pareizi atvadīties no mazuļa

Pirmkārt, centieties pati nenervozēt. Smaidiet. Savādāk, sajutis mammas satraukumu, mazulis sapratīs, ka notiek kaut kas slikts.

Otrkārt, noteikti pasakiet mazulim, kur un kāpēc jūs ejat un ka jūs drīz atgriezīsieties.

Treškārt, lai šķiršanās ir ātra un pārliecināta, neizstiepiet procedūru. Kā zināms, garas atvadas ­ liekas asaras. Turklāt ne tikai bērna, bet arī jūsu.
Tagad viņš vienkārši skums, nevis atradīsies nepārtrauktās pārdomās: atgriezīsies mamma, vai ir aizgājusi uz visiem laikiem. Jo tas patiešām var psiholoģiski traumēt bērnu. Un jūs mocīs sirdsapziņa, ka esat vainīga pie bērna pārdzīvojumiem.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017