Ķermeņa daļas, par kurām jūs nemaz nezinājāt

Advertisement
Advertisement

Mūsu ķermenis ir pilns ar noslēpumiem. Kaut arī mūsu orgāni un sistēmas jau sen ir izzināšanas lieta zinātnē, eksistē tādas ķermeņa daļas, kuras vēl joprojām paliek nezināmas. Daži no šiem orgāniem ir nepieciešami, bet citi liekas pilnīgi bezjēdzīgi. Lūk jums dažas ķermeņas daļas, par kurām jūs nezinājāt jeb vienkārši nekad nebijāt domājuši.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Saite celī

Cilvēka ķermenis ir tik grūts, ka pat veicot neskaitāmas ķermeņa atvēršanas daudzu gadsimtu laikā, zinātnieki turpina atklāt jaunas ķermeņa daļas. 2013. gada novembrī beļģu izmeklētāji pirmo reizi aprakstīja cilvēka ceļa saikni, kura tika nosaukta par priekšsānu saikni. Franču ķirurgs pirmo reizi piedāvāja šo teoriju 1879. gadā, bet tā netika pierādīta līdz mūsdienām. Šis atklājums palīdzēja paskaidrot dažas ceļa traumas, kad pacienta celis kļūst nestabils, kustoties nepareizā veidā.
Dua slānis

Cits negaidīts atklājums kā jaunā ķermeņa daļa kļuva nezināma slānis cilvēka acī, kas atrodas aiz radzenes acs apvalka. Resnums šai plānajai, bet izturīgajai struktūrai, nosauktai par Dua slāni, par godu zinātniekam, kas to atklāja, sastāda tikai 15 mikronu jeb viena miljonā daļa no metra. Šis atklājums palīdzēs zinātniekiem labāk saprast dažas acu slimības, kas ir izsauktas šīs kārtas sabojāšanās gadījumā.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:37 09.06Versis
Vērsis pats par visiem sarakstījis, bet par sevi neatklāj
0 0 20:29 07.06Arda
Skaisti cilvēki!
0 0 09:00 07.06Aiga
Pilnīgas muļķības, un tāds laiks 22.00, laikam, neeksistē :D

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017