Ķermeņa daļas, par kurām jūs nemaz nezinājāt

Advertisement
Advertisement

Mūsu ķermenis ir pilns ar noslēpumiem. Kaut arī mūsu orgāni un sistēmas jau sen ir izzināšanas lieta zinātnē, eksistē tādas ķermeņa daļas, kuras vēl joprojām paliek nezināmas. Daži no šiem orgāniem ir nepieciešami, bet citi liekas pilnīgi bezjēdzīgi. Lūk jums dažas ķermeņas daļas, par kurām jūs nezinājāt jeb vienkārši nekad nebijāt domājuši.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Saite celī

Cilvēka ķermenis ir tik grūts, ka pat veicot neskaitāmas ķermeņa atvēršanas daudzu gadsimtu laikā, zinātnieki turpina atklāt jaunas ķermeņa daļas. 2013. gada novembrī beļģu izmeklētāji pirmo reizi aprakstīja cilvēka ceļa saikni, kura tika nosaukta par priekšsānu saikni. Franču ķirurgs pirmo reizi piedāvāja šo teoriju 1879. gadā, bet tā netika pierādīta līdz mūsdienām. Šis atklājums palīdzēja paskaidrot dažas ceļa traumas, kad pacienta celis kļūst nestabils, kustoties nepareizā veidā.
Dua slānis

Cits negaidīts atklājums kā jaunā ķermeņa daļa kļuva nezināma slānis cilvēka acī, kas atrodas aiz radzenes acs apvalka. Resnums šai plānajai, bet izturīgajai struktūrai, nosauktai par Dua slāni, par godu zinātniekam, kas to atklāja, sastāda tikai 15 mikronu jeb viena miljonā daļa no metra. Šis atklājums palīdzēs zinātniekiem labāk saprast dažas acu slimības, kas ir izsauktas šīs kārtas sabojāšanās gadījumā.
Papildus riba

Cilvēkam ir 12 ribas no katras puses, bet dažiem cilvēkiem ir papildus riba, kas var novest pie dažām problēmām ar veselību. Papildus riba tiek saukta par kakla ribu un viņu atrod 0,05 -3% cilvēku. Šī riba izaug no kakla pamata tieši virs atslēgas kaula un dažreiz nav pilnīgi noformējusies. Papildus riba var izsaukt dažas problēmas, ja to spiež uz tuvākajiem asinsvadiem vai nerviem. Tas noved pie tādas problēmas, kā kāpņu muskuļu sindroma, kas raksturojas ar sāpēm kaklā vai plecā, sajūtu zaudēšanu locītavās un trombu veidošanos.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017