Kulinārijas pamati: kā iemācīt bērnu gatavot

Advertisement
Advertisement

Gatavošanas māksla noderēs bērnam pieaugušajā dzīvē, bet pagaidām, kulinārijas pamatu iepazīšana, var kļūt par lielisku attīstošu rotaļu.


Mazulim būs patīkami uz laiku kļūt par pieaugušu un kaut ko pagatavot, līdzīgi kā mamma un tētis. Tad ar ko sākt, lai iemācītu mazulim gatavošanas pamatus?

 

Raksta turpinājums - lapa #1
No kāda vecuma var sākt gatavot?

Jau trīs gadus vecs mazulis var aktīvi piedalīties gatavošanas procesā. Protams, no sākuma tās būs visvienkāršākās manipulācijas, piemēram, uzspiest uz multivārāmā katla starta pogas vai mikroviļņu krāsnij, pēc tam sasist olu vai ar lielo karoti samaisīt salātus.

Pakāpeniski jau 7 ­līdz 8 gadu vecumā bērns iemācīsies taisīt sviestmaizes, vārīt putru un cīsiņus, jau bez vecāku palīdzības.

Vairot vēlmi gatavot

`Noliec nost nazi, sagriezīsies`, `paej nost no pannas, apdedzināsies` un līdzīgas frāzes ir spējīgas atsist vēlmi gatavot pat pašam aktīvākam mazulim.

Lai arī mazulis izbērs pa visu virtuvi miltus vai graudus, saplēsīs olu nevis traukā, bet uz zemes, tik un tā lai palīdz, ja vēlas. Esiet pacietīgi, un tas nesīs augļus, jūs iegūsiet lielisku palīgu virtuvē!
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017