Kurās valstīs sieviešu spēks tiek vērtēts līdzvērtīgi vīriešu spēkam?

Advertisement
Advertisement

Daudz lielāki peļņas rādītāji sievietēm ir Skandināvijas valstīs un Ziemeļu Eiropā. Šeit starpība starp vīriešu un sieviešu algām ir minimāla. Viszemākie ir tuvākajās Austrumu valstīs, kur mīt islāmu reliģija. Krievija šajā reitingā ieņem vidējo vietu. 

 

Atšķirības indeksam ir jābūt tuvu vieniniekam, tas nozīmē, ka ir vienlīdzība peļņā sievietēm un vīriešiem. Jo zemāks ir šis rādītājs, jo lielāka atšķirība ir starp peļņām. 

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. vieta Islande

Peļņas vienlīdzības indekss - 0,874

Zināšanu līmenis - 0,909

Islandē nav lielas atšķirības peļņā dažādās profesijās. Tiek uzskatīts, ka jebkurš darbs ir cienīgs, menedžeris vai apkopēja. Turklāt, gandrīz katram islandietim ir divi darbi: viens priekš peļņas, otrs hobijs. Tāpēc, katrs oficiants vai ārsts šeit ir mākslinieks, dekorators vai fotogrāfs.
2. vieta Somija

Peļņas vienlīdzības indekss - 0,845

Zināšanu līmenis - 0,847

Neskatoties uz mazo darba peļņas atšķirību, Somijā profesijas ir stingri sadalītas uz `vīriešu` un `sieviešu`. Skolnieki no mazākajām klasēm gatavojas izvēlēties profesiju atkarībā no dzimuma. Kā likums sieviešu profesijās ietilpst tādas kā - medmāsa, bērnu kopšana, veselība, darbs birojā, uzkopšanas darbi.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 18:37 09.06Versis
Vērsis pats par visiem sarakstījis, bet par sevi neatklāj
0 0 20:29 07.06Arda
Skaisti cilvēki!
0 0 09:00 07.06Aiga
Pilnīgas muļķības, un tāds laiks 22.00, laikam, neeksistē :D

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017