Kurās valstīs sieviešu spēks tiek vērtēts līdzvērtīgi vīriešu spēkam?

Advertisement
Advertisement

Daudz lielāki peļņas rādītāji sievietēm ir Skandināvijas valstīs un Ziemeļu Eiropā. Šeit starpība starp vīriešu un sieviešu algām ir minimāla. Viszemākie ir tuvākajās Austrumu valstīs, kur mīt islāmu reliģija. Krievija šajā reitingā ieņem vidējo vietu. 

 

Atšķirības indeksam ir jābūt tuvu vieniniekam, tas nozīmē, ka ir vienlīdzība peļņā sievietēm un vīriešiem. Jo zemāks ir šis rādītājs, jo lielāka atšķirība ir starp peļņām. 

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. vieta Islande

Peļņas vienlīdzības indekss - 0,874

Zināšanu līmenis - 0,909

Islandē nav lielas atšķirības peļņā dažādās profesijās. Tiek uzskatīts, ka jebkurš darbs ir cienīgs, menedžeris vai apkopēja. Turklāt, gandrīz katram islandietim ir divi darbi: viens priekš peļņas, otrs hobijs. Tāpēc, katrs oficiants vai ārsts šeit ir mākslinieks, dekorators vai fotogrāfs.
2. vieta Somija

Peļņas vienlīdzības indekss - 0,845

Zināšanu līmenis - 0,847

Neskatoties uz mazo darba peļņas atšķirību, Somijā profesijas ir stingri sadalītas uz `vīriešu` un `sieviešu`. Skolnieki no mazākajām klasēm gatavojas izvēlēties profesiju atkarībā no dzimuma. Kā likums sieviešu profesijās ietilpst tādas kā - medmāsa, bērnu kopšana, veselība, darbs birojā, uzkopšanas darbi.
Foto: adme.ru
3. vieta Norvēģija

Peļņas vienlīdzības indekss - 0,842

Zināšanu indekss - 0,916

Norvēģijā, kā jau citās Skandināvijas valstīs, nav dalīšana uz bagātajiem un nabadzīgajiem, tikai vidējā klase. Tikai atšķirībā no Somijas, šeit ir absolūti normāli, kad sievietes strādā par elektriķi, metinātāju, frēzētāju.

Par vienlīdzīgajām peļņas tiesībām, norvēģu sievietēm nācās maksāt ar to, ka dekrētā pēc likuma viņām ir ļauts iet tikai 3 nedēļas pirms dzemdībām. Tāpēc topošajām mammām ir apmāna ceļā jāņem slimības lapas un jāizdomā diagnozes kopā ar ārstiem, jo nemiers par bērna veselību ir daudz svarīgāks par jebkuriem likumiem.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 15:50Daunes nahuj
Reāli autises te tikai sēž ? nu nav k būt kroplēm , un izlutinātām kucēm , ja nevar nevienu pēc tam atrast .
0 0 Šodien 15:48Lāsma
Darbs? tas ko tu tur raksti ir sviests . Ej uz mājām strāda , un pasaki savam darba kolēģim , ka tu vēlies strādāt ar jūsu attiecībām , apskatīsies ko viņš tev pateiks , nu es viņa vieta tevi nahuj pasūtītu!
0 0 Šodien 15:46D
Partneri ??? Tev māca nebūt stūlbai kazai un neskriet cilvēkam pakaļ , kurš no tevīm prasa nez ko , un nez vai kaut kas būs nākotnē.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017