Kurās valstīs sieviešu spēks tiek vērtēts līdzvērtīgi vīriešu spēkam?

Advertisement
Advertisement

Daudz lielāki peļņas rādītāji sievietēm ir Skandināvijas valstīs un Ziemeļu Eiropā. Šeit starpība starp vīriešu un sieviešu algām ir minimāla. Viszemākie ir tuvākajās Austrumu valstīs, kur mīt islāmu reliģija. Krievija šajā reitingā ieņem vidējo vietu. 

 

Atšķirības indeksam ir jābūt tuvu vieniniekam, tas nozīmē, ka ir vienlīdzība peļņā sievietēm un vīriešiem. Jo zemāks ir šis rādītājs, jo lielāka atšķirība ir starp peļņām. 

 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. vieta Islande

Peļņas vienlīdzības indekss - 0,874

Zināšanu līmenis - 0,909

Islandē nav lielas atšķirības peļņā dažādās profesijās. Tiek uzskatīts, ka jebkurš darbs ir cienīgs, menedžeris vai apkopēja. Turklāt, gandrīz katram islandietim ir divi darbi: viens priekš peļņas, otrs hobijs. Tāpēc, katrs oficiants vai ārsts šeit ir mākslinieks, dekorators vai fotogrāfs.
2. vieta Somija

Peļņas vienlīdzības indekss - 0,845

Zināšanu līmenis - 0,847

Neskatoties uz mazo darba peļņas atšķirību, Somijā profesijas ir stingri sadalītas uz `vīriešu` un `sieviešu`. Skolnieki no mazākajām klasēm gatavojas izvēlēties profesiju atkarībā no dzimuma. Kā likums sieviešu profesijās ietilpst tādas kā - medmāsa, bērnu kopšana, veselība, darbs birojā, uzkopšanas darbi.
Foto: adme.ru
3. vieta Norvēģija

Peļņas vienlīdzības indekss - 0,842

Zināšanu indekss - 0,916

Norvēģijā, kā jau citās Skandināvijas valstīs, nav dalīšana uz bagātajiem un nabadzīgajiem, tikai vidējā klase. Tikai atšķirībā no Somijas, šeit ir absolūti normāli, kad sievietes strādā par elektriķi, metinātāju, frēzētāju.

Par vienlīdzīgajām peļņas tiesībām, norvēģu sievietēm nācās maksāt ar to, ka dekrētā pēc likuma viņām ir ļauts iet tikai 3 nedēļas pirms dzemdībām. Tāpēc topošajām mammām ir apmāna ceļā jāņem slimības lapas un jāizdomā diagnozes kopā ar ārstiem, jo nemiers par bērna veselību ir daudz svarīgāks par jebkuriem likumiem.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017