Nevēlamie produkti bērnam brokastīs

Advertisement
Advertisement

Ir pietiekami ievērot vienkāršus likumus, lai bērns būtu paēdis, vesels un enerģijas pārpilns, tā apgalvo dietologi. Ārzemju speciālistu grupa sastādīja produktu sarakstu, kuri nav vēlami bērniem brokastu laikā.


Eksperti uzsver: bērnu brokastīm ir sevī jāiekļauj šķiedras, olbaltumu un „labās” taukvielas. Ja viss ir pareizi sabalansēts, bērns izturēs līdz pusdienlaikam bez miegainības un slikta garastāvokļa lēkmēm, kā arī vēlmi kaut ko saldu un neveselīgu apēst – tāds ir dietologu uzskats.

Raksta turpinājums
Foto: pmo.ee
Ņemot vērā iepriekšminēto principu, mediķi neiesaka bērnam no rīta dot dzert svaigi spiestas augļu vai dārzeņu sulas, kuras, pēc viņa uzskatiem, var kairināt kuņģa gļotas, paaugstināt skābumu un traucēt gremošanas sistēmas darbību. Labāk svaigi spiesto sulu aizvietot ar auzu pārslu zupu, viņi ieteica.

Vēl nav vēlams brokastīs ēst smalkmaizītes. „Tas noved pie paaugstināta insulīna līmeņa, kā arī regulāri tās lietojot, var izsaukt bērna aptaukošanos, kuru ir grūti pēc tam koriģēt” – secināja mediķi.
Turklāt, viņi uzskata, ka tik pat neveselīgi, kā smalkmaizītes ir gatavās brokastu pārslas.

Kas attiecas uz skābpiena produktiem brokastīs, tad dietologi izskaidroja: tie dos labumu tikai tajā gadījumā, ja tos lietot pusstundu pēc apēstā ēdiena, bet ne tukšā dūšā.

Interesants viedoklis? Sekojiet līdzi mūsu portāla jaunumiem!
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017