Pirmais mazuļa ēdiens: kādus produktus var izmantot tā ēdienkartē

Advertisement
Advertisement

Ar kādiem produktiem var sākt piebarot mazuli? Šis jautājums interesē un satrauc vairums jauno māmiņu, kuras pirmo reizi iejūtas jaunā – mātes lomā. Par to, kādus produktus var izmantot, mūsu redakcija jums pastāstīs turpinājumā.


Pašlaik pirmās piebarošanas shēma īpaši neatšķiras no tās, kura pastāvēja pirms 10 gadiem. Ir faktoru rinda, kuri ir noteikti, pēc kuriem var noteikt pirmās piebarošanas sākšanas periodu.


Tātad tiksim skaidrībā, kad var sākt piebarot bērnu, kurš zīž pienu?Raksta turpinājums
Pirms sākt piebarot mazuli, vispirms ir jānoskaidro vai mazulis ir tam gatavs. Gatavības pazīmes:

- mazulis spēj patstāvīgi noturēt galvu;
- var praktiski bez palīdzības sēdēt barošanas krēsliņā;
- mazulis atver muti, kad viņam dod karoti ar ēdienu;
- pats aizver muti, kad karote ir mutē;
- notur ēdienu mutē un pēc tam to norij, neizspļaujot ēdienu;
- kad viņš nav izsalcis – aizgriežas no ēdiena karotes.
Ar ko sākt pirmo bērna piebarošanu līdz gadam?

Pats galvenais bērna piebarošanas likums līdz gadam – to ir jāsāk darīt pakāpeniski. Piemēram, tie var būt dārzeņi. Visbiežāk tas ir kabacis, brokolis, ķirbis, kartupelis vai patisons. Tos pagatavo kā šķidru biezeni.

Līdzīgi pirmajai piebarošanai noder kefīrs un putras bez glutēna, tas nozīmē griķu vai rīsu putru.
Kā likums pirmā bērna piebarošana, ja baro ar krūti, ir jāsāk no 6 mēnešiem, tā iesaka ārsti. Tieši šajā periodā bērns aug visātrāk un tādēļ viņa organismam ir nepieciešams papildus ēdiens. Šajā laikā tam ir nepieciešams patērēt vairāk enerģijas – attiecīgi vajadzība pēc ēdiena palielinās.

Noderīgs raksts? Atbalsti mūsu portālu – dalies!
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 22:57 20.11buu
Nu kaa faking var aizmirst uzvilkt krūšturi? Tas tak nav iespējams
0 0 15:24 29.10Dvine
Pilnigas mulķības
0 4 00:07 22.10Elisa
Ideálu cilvéku nav, un dzíve ká táda ir pilna ar párbaudíjumiem. Ir nepareizi citiem mácít šķirties tikko kaut kas nepatík. Neiet runa par lielám problémám un fizisku vardarbíbu, bet, ja runá par viedokļu atšķiríbu un tamlídzígiem síkumiem. Viegli manipuléjami cilvéki šo saklausás un šķirás. Galarezultáts pilna pasaule ar pamestiem bérniem vientuļajám mámiņám, kas tagad velk visu nastu uz saviem pleciem, ká ézeļi, un ir absolútá izmisumá par savu vientulíbu. Jauníbá lídz zinámam laikam tá var skraidít, bet tad, kad jau ğimene izveidota, ir jámák sadzívot. Nezinu, no kurienes nák tádas muļķíbas, ka personiskais egoisms ir jávérté visaugsták, un tie citi mílés vairák. Ne nu míl, ne kádam vajag, nevajag dzívot ilúzijás. Daudzi péc šķiršanás vispár paliek vientuļi visu atlikušo dzívi.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017