Zirneklis + kaza, skorpions + kāposts: neticami ģenētiskie eksperimenti 

Advertisement
Advertisement

Jūs noteikti esiet dzirdējuši par tumsā spīdošiem kaķiem dienvidu Korejā, ja nē tad raksta beigās ir video. Tie ir ģenētiski modificēti kaķi, kuru ādā ir pievienota luminicējošā pigmentācija, kas noved pie tā, ka zem ultravioletajiem stariem viņas sāk spīdēt. Pēc tam zinātnieki veiksmīgi klonēja tādus kaķus, bet fluororescentais gēns tika iedzimts nākamai paaudzei. Vai tas ir labi vai slikti, nav zināms, kā mēs zināsim, ka esam aizgājuši par tālu? Ja jums likās, ka stāsts par kaķiem ir kaut kas ekstrēms, tad ko jūs teiksiet par nākamjiem līdzīgajiem sižetiem?

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Zirnekļkaza
Pateicoties zirnekļatīkliem tā tiek izmantota, bintēs/marlēs, datoru čipos un optiskajos ķirurģijas kabeļos. Lai iegūtu vajadzīgo tīklu daudzumu, ir vajadzīgs desmitiem tūkstošu zirnekļu un ļoti daudz laika gaidot, nerunājot par to, ka zirnekļi bieži vien nogalina citus zirnekļus savā teritorijā, tāpēc tos nedrīkst audzēt tā pat kā bites. Tādā veidā pētnieki vērsās pie kazām, vienīgajiem dzīvniekiem pasaulē, kuri spētu palīdzēt dotajā situācijā eksistējot ar zirnekļa gēniem. Profesors Rendijs Luiss (Randy Lewis) no Vaiomingas universitātes izolēja zirnekļatīklu veidojošo gēnu, kuru izmanto zirnekļi. Pēc rām viņš apvienoja iegūto gēnu ar kazas gēnu, kas izstrādā pienu, sapāroja kazu un pārliecinājās par to, ka 3 no 7 kazlēniem saglabāja savā struktūrā DNS gēnu, kas ražo zirnekļatīklu.
Dziedošā pele
Lielākoties zinātnieki veic eksperimentus, lai sasniegtu kādu mērķi. Dažreiz, viņi vienkārši `iemet` noteiktu daudzumu gēnu grauzējos un gaida kas notiks. Lūk tā arī tika iegūta pele, kura čivina kā putns. Tas bija daļēji Japāņu pētījuma projekts par tēmu - inženērija gēnu izmantošana. Eksperti ģenētiski modificēja peles, dodot tām sugu, audzējot un fiksējot rezultātus. Pārbaudes laikā no rīta viņi pamanīja, ka viens no grauzēju mazuļiem spēj `dziedāt`. Ekspertus tas ieinteresēja un viņi sāka pētīt vairāk un tagad eksistē ap 100 grauzēju, kuri spēj dziedāt. Uz vienu no viņiem jūs varat apskatīties raksta beigās.
Super-lasis
Šis ģenētiski modificētājs atlantiskais lasis aug divas reizes ātrāk un divas reizes lielāk nekā parastais lasis. Zivs ir veidota pateicoties kompānijai AquaBounty un tai ir izmainīti 2 gēni. Šo eksperimentu rezultātā tika arī izveidots šis lasis, starp citu šis ir pirmais ģenētiski modificētais dzīvnieks, kas ir oficiāli atļaut lietot uzturā cilvēkiem.
Ekoloģiski tīras cūkas
Māte daba ir neticami gudra. Sākumā viņa deva mums gaļu dzīvnieku veidā, kuri spēj no mums aizbēgt, pēc tam uztaisīja šos dzīvniekus par apkārtējās vides piesārņotājiem. Par laimi, zinātne laicīgi paspēja. Iepazīstiet ekoloģiski tīras cūkas (Enviropig). Šie ģenētiski modificētie rukši iztērē vairāk fitin skābes, kura savukārt samazina fosfora atkritumu daudzumu. Šī eksperimenta mērķis bija fosfora piesārņojuma samazināšana, kuru savukārt cūku mēsli piepilda pasauli. Fosfors uzkrājas tuvākajās ūdens tilpnēs un tā ir nopietna problēma. Ar lielu fosfora daudzumu ūdenī, ūdens augi sāk augt ātrāk, savācot visu skābekli no ūdens, neļaujot zivīm dzīvot. Projekts diemžēl 2012. gadā zaudēja finansējumu un pārstāja eksistēt.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 20:13 19.05Viktors
Welos atrast otru pusiti
0 0 19:06 29.04Taa sanaaca
Jaa,cukura daudzums nav uzrakstiits.
1 0 15:48 20.04Lāsma
Darbs? tas ko tu tur raksti ir sviests . Ej uz mājām strāda , un pasaki savam darba kolēģim , ka tu vēlies strādāt ar jūsu attiecībām , apskatīsies ko viņš tev pateiks , nu es viņa vieta tevi nahuj pasūtītu!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017