10 vienkārši vingrinājumi redzes saglabāšanai

Advertisement
Advertisement

Iespēja redzēt mums jau ir kopš dzimšanas un mēs to uztveram kā pašsaprotamu. Tomēr ne visiem ir lieliska redze. Daudziem nākas vilkt brilles un kontaktlēcas. Par laimi acu veselību var kontrolēt ar saviem spēkiem, uzturēt to un pat uzlabot. Tajā mums palīdzēs daži vingrinājumi, kurus var veikt jebkurā brīdī un jebkurā vietā.

 

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Apļveida kustības

Lēnām ar pirkstiem masējiet ap acīm pulksteņrādītāj virzienā. Atkārtojiet šo 5 reizes. Nomainiet virzienu. Atkārtojiet 5 reizes.
Spaidīšana/spiešana

Aizveriet acis un vieglītēm ar pirkstu galiem spaidiet plakstiņus. Noturiet spiedienu 2 sekunžu garumā. Noņemiet pirkstus no acīm. Atkārtojiet 10 reizes.
Koncentrēšanās / fokusēšanās

Izstiepiet lielo pirkstu 25 cm attālumā no sejas. Noņemiet pirkstu un fokusējaties uz jebkuru objektu, kurš atrodas apmēram 3 metru attālumā. Tagad paskatieties uz objektu 9-10 metru attālumā. Atgriežaties ar skatienu pie objekta, kurš atrodas 3 metru attālumā. Atkal paceliet lielo pirkstu 25 cm attālumā no sejas un fokusējaties uz to. Atslābiniet acis. Atkārtojiet šo vingrinājumu 10 reizes.
Skatiena celšana

Lēnām paceliet acis/skatienu cik augstu vien varat, turiet skatienu tādā stāvoklī 4 sekundes. Lēnām nolaidiet acis lejā, cik zemu vien iespējams, noturiet skatienu tādā stāvoklī 5 sekundes. Atslābiniet acis. Atkārtojiet 10 reizes.
No malas uz malu

Šis vingrinājums ir analoģisks iepriekšējam, tikai acis vajag vadīt pa malām. Lēnām pārvietojiet skatienu pa labi, cik vien tas ir iespējams, noturiet 5 sekundes. Lēnām pārvietojiet skatienu pa kreisu, noturiet skatienu 5 sekundes. Pārvietojiet skatienu uz centru un atkārtojiet vingrinājumu vēl 10 reizes.
Domātājs

Šajā vingrinājumā skatienu ir nepieciešams pārvietot pa diagonāli. Lēnām nolaidiet skatienu uz leju - pa kreisi, noturiet to uz 5 sekundēm. Tagad pārvietojiet skatienu pa diagonāli pa labi uz augšu, atkal turiet skatienu 5 sekundes. Atkārtojiet šo 5 reizes.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019