15 interesanti fakti par sapņiem

Advertisement
Advertisement

Sapņošana ir viena no interesantākajām un noslēpumainākajām pieredzēm mūsu dzīvē. Romiešu laikos, daži uzmanību piesaistošie sapņi, tika iesniegti interpretācijai Romiešu senātam. Tos uzskatīja par ziņām no Dieviem. Sapņu tulki bieži devās līdzi militārajiem līderiem kaujās un kampaņās.

Kā zināms, arī daudziem māksliniekiem, mākslu darba radīšanas iedvesma ir nākusi no sapņiem. Taču, cik daudz mēs zinām par sapņiem?

 

 

Avots: Bigbang | Gangnam

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Mēs aizmirstam 90 % no mūsu sapņiem

Piecu minūšu laikā no pamošanās brīža, pusi no pēdējā sapņa mēs aizmirstam. Desmit minūšu laikā, mēs aizmirstam 90% no visa sapņotā.

Foto: writerscafe.org
2. Neredzīgi cilvēki arī sapņo

Cilvēki, kuri ir kļuvuši neredzīgi pēc piedzimšanas, redz bildes sapņojot. Cilvēki, kuri ir piedzimuši akli, sapņojot redz diezgan precīzu reālās bildes atspoguļojumu sapņos, balstoties uz citiem maņas orgāniem: smaržu, dzirdi un sajūtām.

Foto: imgkid.com
3. Visi sapņo

Jebkurš cilvēks sapņo, izņemot tos, kuriem ir bijuši ekstrēmi psihiskie traucējumi. Ja mums liekas, ka mēs neredzējām sapņus, patiesībā, mēs tos esam aizmirsuši.

Foto: devilsfoe.com
4. Mūsu sapņos mēs redzam tikai tās sejas, ar kurām esam saskārušies

Mūsu prāts nav spējīgs atklāt sejas – mūsu sapņos, mēs redzam reālos cilvēkus ar īstajām sejām, ar kuriem mēs esam sastapušies dzīvē, bet tos nepazīstam, vai neatceramies. Dzīves laikā mēs redzam tūkstošiem dažādu seju, tādējādi mūsu smadzenēm ir pieejams ļoti liels zīmju daudzums, ko izmantot sapņos.

Foto: 1ms.net
5. Ne visiem sapņi ir krāsaini

Aptuveni 12% no neredzīgajiem cilvēkiem, sapņus redz melnās un baltās krāsās. Atlikušie % redz sapņus visās krāsās. Pētījumi, kas veikti no 1915. gada līdz 1950. gadam, apgalvo, ka lielākā daļa sapņu tiek redzēti melnbaltā krāsā, taču līdz ar 1960. gadu šis apgalvojums mainījās. Mūsdienās tikai 4.4 % cilvēku, kuru vecums ir zem 25 gadiem, redz sapņus melnā un baltā krāsās. Samērā nesen veiktais pētījums, norāda uz to, ka šie dažādie rezultāti ir saistīti ar pāreju no melnbaltās televīzijas uz krāsaino TV un citiem krāsainiem medijiem.

Foto: omgfacts.com
6. Sapņi ir simboliski

Ja mēs sapņojam par kādu konkrētu lietu, ne vienmēr pats sapnis ir par šo lietu. Sapņi komunicē dziļi simboliskā valodā. Neatkarīgi no tā, kādu simbolu mēs redzam sapnī, pastāv iespēja, ka šis simbols nemaz netiek interpretēts tā, kā mēs to redzam.

Foto: wired.co.uk

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019