7 kaitīgi ieradumi, kas ir spējīgi nozagt jūsu laimi

Advertisement
Advertisement

`Mūsu laime ir atkarīga no ieradumiem, kurus mēs pastāvīgi uzlabojam un izmantojam. Tāpēc katru dienu centieties domāt par labo, attīstiet savu prieku un laimi savā sirdī. Tikai tad dzīve kļūs par pastāvīgiem svētkiem`.  - Normans Vinsets Pils 

 

Pozitīvās psiholoģijas izveidotājs Martins Seligmans domā, ka ap 60 procentiem laimes tiek noteikts pēc apkārtējās vides un ģenētikas, bet 40 procenti ir atkarīgi tikai no jums. 

 

Jūsu ieradumi atrodas zem jūsu kontroles. Tie spēlē lielu lomu noteiktībā ar to, vai jūs izjūtat laimi. Svarīgs aspekts jūsu ieradumu kontrolē ir apzināšanās par to, kuri no tiem ir spējīgi atņemt mums laimi un iemainīt pret ko mazāk patīkamu. 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
1. Sevis salīdzināšana ar citiem

Amerikāņu prezidents Teodors Ruzvelts reiz teica: `Salīdzināšana - tas ir prieka zaglis`. Tā ir patiesība, bet tas ir bēdīgi. Sevis salīdzināšana ar citiem ir slikts ieradums, kurš nes smagu nelaimes porciju.

Kā daudzas citas cilvēciskās emocijas, mūsu ieradums salīdzināt sevi ar citiem ir dabīga, tāpat kā bojāt. Tas ir tas, ko vajadzētu ņemt vērā un apzināties. Viens brīnišķīgs veids lai to izdarītu - apzināties savas veiksmes un atcerēties par tām dienas garumā.
Foto: work29.ru
2. Darbs, kas nerada prieku

Amerikāņi uzskata sevi par aizņemtākajiem cilvēkiem pasaulē. Viņiem ir maniere justies nelaimīgiem savā darbā. Pēc veiktā pētījuma datiem, 70% izjautātie respondenti strādā atslēgtā stāvoklī savā darba vietā. Visdrīzāk, viņus ir mācījuši, ka darbam nevajadzētu nest prieku.

Kā lai dzīvo laimīgu dzīvi? Darbs nenes prieku vai maza alga, noteikti novedīs pie neapmierinātības un bēdām. Ja jūs atrodaties šajā situācijā, neuzskatiet to par pieņemamu. Atrodiet darbu, kas realizēs jūsu iespējas.
Foto: day.az
3. Uztraukuma sajūta jūs kontrolē

`Nemiers ir līdzīgs šūpuļkrēsla: tas ļauj kustēties, bet beigu beigās nekur nenoved`. Tas ir ideāls citāts, kuru mums vajadzētu saglabāt savā prātā. Nemiers nekur nenoved, tas var nodzēst liesmu jūsu ambīcijās.

Nemiers bieži vien ir blakusefekts, mēģinājums noturēties pie tā, kas ir izsaucis jums sarūgtinājumu pagātnē. Atlaidiet to. Tagad neko nevar izdarīt. Svarīga ir tikai tagadnes pieredze, nevis pagātnes, tas ir vienkārši jāpārdzīvo.

Novāciet visus nemierus savā dzīvē. Tas ir ne tikai bezjēdzīgi, bet arī kaitīgi. Tā vietā koncentrējaties uz saviem sapņiem un ļaujiet dzīves notikumiem ritēt pēc scenārija. Tikai tad jūs iegūsiet patieso laimi.
4. Domāt, ka bauda atnesīs jums laimi

Tiekšanās pēc baudas nespēj nodrošināt jums tiešu jūsu plānu realizāciju, kas ietver sevī materiālās vērtības.

Veiktajā Martina Seligmana preses konferencē, viņš stāsta par trīs laimīgas dzīves pazīmēm: patīkamu dzīvi, kurā jūs iegūstat tik baudas, cik vien varat; dzīve - meklējumi, kuros jūs iegūsiet mīlestību pret darbu un beidzot dzīve, kurā jūs uzzināsiet par savām spēka īpašībām, izmantojot tās pret kaut ko noderīgāku un vajadzīgāku.

Savu pētījumu laikā Seligmans nonāca pie secinājumiem, ka tiekšanās pēc baudas nenodrošinās realizāciju. Tā vietā cilvēkam ir jāmeklē dzīves jēga. Bauda parasti noved pie vilšanās un tukšuma sajūtas.
Foto: vk.me
5. Uztvert savas dīvainās domas pārāk nopietni

Cilvēkiem ir iedzimta tendence pārspīlēt, kas var novest pie negatīvām domām.

Negatīvās domas - tas ir tabloīda materiāls jūsu prātam - neuzticīgs un ieved aptumsumā. Līdzīgs materiāls ietver sevī domu tajā, ka jūs neesat pietiekami labi, gudri, veiksmīgi.

Jūs esat tas cilvēks, kurš jums ir jābūt. Jūs varat veikt lielus darbus.
6. Ignorējat savas vēlmes

Kad jūs ignorējat savas vēlmes, jūs ignorējat vienu no lielākajām dāvanām dzīvē: nedariet to, kas jums patīk. Lietu ignorēšana, var radīt pastāvīgus stresa faktorus, kas ir saistīti ar jūsu dzīvi: darbs, nauda un citas lietas, kas ierodas šajā dzīvē.

Ja kādu iemeslu dēļ jūs nevarat darīt to, kas jums patīk, pamēģiniet to padarīt vismaz par daļu savas dzīves. Sekojiet savai sirdij, savai intuīcijai un mērķim. Jums nevajag pelnīt naudu, lai sekotu savām dzīves vēlmēm: jums vienkārši ir jāpieliek pūliņi. Jūsu laime un kaisle - tas ko par naudu nevar iemainīt.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019