8 lieliskas izklaižu iespējas bērniem

Advertisement
Advertisement

Priekš bērniem interesanti pētījumi un eksperimenti, tas ir kaut kas maģisks un nesaprotams. Tas ir vienkārši, kļūt par burvi un uzrīkot bērnam īstus svētkus. Priekš tā jums vajadzēs tikai to, ko jūs izmantojat ikdienā. Mēs esam atlasījuši 8 interesantas izklaižu iespējas, kurām nav vajadzīgas nekādas speciālas sagatavošanās un gandrīz nekādu materiālo tēriņu. 

 

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Raķete no tējas maisiņa

Jums būs nepieciešams:

* Tējas maisiņš
* Šķiltavas
* Paplāte
* Trauks priekš atkritumiem

Kas jādara:

Uzmanīgi pārgriežam maisiņu no vienas puses un izberam tēju. Noliekam maisiņu, veidojot cilindra formu, liekam to uz paplātes. No augšpuses aizdedzinām maisiņu un gaidām, kad tas uzlidos..
Paskaidrojums: dēļ nelielās maisiņa masas siltā gaisa plūsma liek tam pacelties un uzlidot.
Ziepju burbuļi salā

Jums būs nepieciešams:

* Ziepju burbuļi
* Auksts laiks (sals)

Kas jādara:

Iznesam burciņu ar ziepju šķidrumu ārā, lielā salā un pūšam burbuļus. Uzreiz uz burbuļiem parādās mazi kristāliņi, kuri ātri saplūst kopā. Ja laiks ārā nav ļoti auksts un burbuļi nesasalst, uzmetiet uz to sniegpārslu, jūs redzēsiet, ka viņa noslīdēs lejā un burbulis sasals.

Paskaidrojums: burbuļa saskaršanās ar sniegpārslu sāk kristalizācijas procesu, tāpēc ziepju burbulis sasalst.
Makšķerēšana

Jums būs nepieciešams:

* Ūdens glāze
* Ledus gabaliņš
* Diegs
* Sāls

Kas jādara:

Liekam ledus gabalu ūdenī. Diegu liekam glāzes malā, lai ar vienu galu tā atrastos uz ledus, kurš peld ūdens virspusē. Tagad uzberam mazliet sāli uz ledus un gaidām 5-10 minūtes. Ņemam diega brīvo galu un velkam ledu ārā no glāzes.

Paskaidrojums: sāls, kurš nokļūst uz ledus, mazliet sasilda to. 5-10 minūšu garumā sāls izšķīst ūdenī, bet tīrais ūdens uz virspuses piesalst kopā ar diegu.
Vulkāns

Jums būs nepieciešams:

* Soda
* Sarkanā krāsa
* Ūdens
* Trauku mazgāšanas līdzeklis
* Etiķis
* Plastilīns

Kas jādara:

Taisām konusu no atgrieztajiem kartona gabaliem, liekam tajā tukšu trauku, aplipinām kartonu ar plastilīnu tā, lai tas izskatītos pēc kalna. Liekam vulkāna konstrukciju uz paplātes. Traukā, kas atrodas vulkānā ieberam sodu, sarkano krāsu (nežēlojam!), ielejam ūdeni un pievienojam pilīti mazgāšanas līdzekļa. Samaisām, ļaujam bērnam ieliet tur mazliet etiķi no pudeles un skatāmies.

Paskaidrojums: Kad soda un etiķis apvienojas, sākas vētraina reakcija, kuras laikā izšļācas ūdens. Gāzes burbulīši izspiež saturu uz āru.
Papīra vāks

Jums būs nepieciešams:

* Glāze
* Ūdens
* Papīrs

Kas jādara:

Izgriežam kvadrātu no papīra, liekam to uz glāzes ar ūdeni un uzmanīgi apgriežam. Papīrs ir pielipis pie glāzes, kā magnēts un ūdens nelīst ārā.

Paskaidrojums: Kad mēs apsedzam ūdens glāzi ar papīra gabalu un apgriežam, tad papīru no vienas puses ūdens rada spiedienu, bet no otras spiedienu rada gaiss. Gaisa spiediens glāzē ir lielāks nekā ūdens spiediens, tāpēc papīrs nekrīt nost.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019