8 paši interesantākie psiholoģiskie efekti un fenomeni

Advertisement
Foto: com.ua
Advertisement

Interesanti psiholoģiskie efekti un fenomeni ar kuriem mēs esam maz pazīstami, bet viņi ir mūsu dzīvē un ļoti to iespaido. 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Foto: com.ua
Psiholoģiskie efekti ir stabili un viegli pamanāmi, kas atspoguļo cilvēku raksturu sabiedrībā un komunikācijā. Vienkāršāk sakot - psiholoģiskie efekti - tie ir bieži atkārtojamas parādības, kas rodas cilvēku komunikācijas laikā.

Ņemot vērā psiholoģiskos efektus, daudzi speciālisti veido savas teorijas, bet parasti cilvēki, pat bez speciālām zināšanām, var spriest un atrast interesantas īpašības cilvēka dzīvē. Šī parādība bieži ir manāma ikdienā. Zināšanas par psiholoģiskajiem efektiem ļauj dziļāk saprast cilvēka dabu un viņa psihi. Šo zināšanu izmantošana praksē palīdz attīstīties un uzlabot attiecības ar citiem.
Foto: 5sfer.com
Romeo un Džuljetas efekts

Divu cilvēku simpātijas vienam pret otru, kas ir radušās vecāku, vai citu cilvēku mēģinājumos izšķirt viņus.
Nepilnības efekts

Iedomājaties, ka jūs esat iemīlējušies kādā. Šis cilvēks jums liekas labs, talantīgs, skaists. Pēc tam iedomājaties, šis cilvēks iet pa ielu, pēkšņi krīt un iekrīt tieši ar seju dubļos. Dažādu iemeslu dēļ, jūs vēl stiprāk viņā iemīlaties, jums liekas, ka esat viņam iepatikušies vēl vairāk, viņa neveiklības dēļ.

Pētījumi pierāda, ka cilvēkiem, kā likums sāk patikt tas cilvēks, kurš nav ideāls, kurš kļūdās un atzīst savas kļūdas. Šis efekts tika analizēts ilga perioda laikā un beigās tika atklāts, ka neveiklas sievietes piesaista vairāk vīriešu, bet ne otrādāk.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 15:07 14.11tickettothemoon
Skorpioni ir vienmēr neizturami!
0 2 23:34 01.11amigo
Dievieteem rasna dirsa!!
0 2 14:26 21.10Anna
Pilnībā piekrītu!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017