8 paši interesantākie psiholoģiskie efekti un fenomeni

Advertisement
Foto: com.ua
Advertisement

Interesanti psiholoģiskie efekti un fenomeni ar kuriem mēs esam maz pazīstami, bet viņi ir mūsu dzīvē un ļoti to iespaido. 

 

Raksta turpinājums - lapa #1
Foto: com.ua
Psiholoģiskie efekti ir stabili un viegli pamanāmi, kas atspoguļo cilvēku raksturu sabiedrībā un komunikācijā. Vienkāršāk sakot - psiholoģiskie efekti - tie ir bieži atkārtojamas parādības, kas rodas cilvēku komunikācijas laikā.

Ņemot vērā psiholoģiskos efektus, daudzi speciālisti veido savas teorijas, bet parasti cilvēki, pat bez speciālām zināšanām, var spriest un atrast interesantas īpašības cilvēka dzīvē. Šī parādība bieži ir manāma ikdienā. Zināšanas par psiholoģiskajiem efektiem ļauj dziļāk saprast cilvēka dabu un viņa psihi. Šo zināšanu izmantošana praksē palīdz attīstīties un uzlabot attiecības ar citiem.
Foto: 5sfer.com
Romeo un Džuljetas efekts

Divu cilvēku simpātijas vienam pret otru, kas ir radušās vecāku, vai citu cilvēku mēģinājumos izšķirt viņus.
Nepilnības efekts

Iedomājaties, ka jūs esat iemīlējušies kādā. Šis cilvēks jums liekas labs, talantīgs, skaists. Pēc tam iedomājaties, šis cilvēks iet pa ielu, pēkšņi krīt un iekrīt tieši ar seju dubļos. Dažādu iemeslu dēļ, jūs vēl stiprāk viņā iemīlaties, jums liekas, ka esat viņam iepatikušies vēl vairāk, viņa neveiklības dēļ.

Pētījumi pierāda, ka cilvēkiem, kā likums sāk patikt tas cilvēks, kurš nav ideāls, kurš kļūdās un atzīst savas kļūdas. Šis efekts tika analizēts ilga perioda laikā un beigās tika atklāts, ka neveiklas sievietes piesaista vairāk vīriešu, bet ne otrādāk.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 15:19tickettothemoon
Es jau sāku laicīgi meklēt Ziemassvētku dāvanas un guglēt idejas un variantus. Šie bokseršorti ir labs trāpījums, pilnīgi noteikti ņemšu savā kolekcijā, bet gan tētim vai brālim ko tādu dāvināt nedrīkst :)) Šogad ir doma izmēģināt dāvanu servisa iespējas - www.davanuserviss.lv/ziemassvetku-davanas - uz pirmo iespaidu es labprāt dāvinātu braucienu ar bobsleju vai vučko Siguldā, kartingu vai frizūru barbershopā - jau sen mudinu savu tēti aiziet uz foršu vietu matus nogriezt, nevis pie kaimiņienēs blakus kāpņu telpā :-D Kādas ir jūsu idejas šī gada Ziemassvētkiem? Ir kādas oriģinālas idejas?
0 0 Aizvakar 15:07tickettothemoon
Skorpioni ir vienmēr neizturami!
0 2 23:34 01.11amigo
Dievieteem rasna dirsa!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017