Dažādu valstu bērnu audzināšanas principi

Advertisement
Advertisement

Nevienam nav noslēpums, ka dažādās valstīs ir dažādi bērnu audzināšanas principi. Piemēram, ārzemēs vecāki nejautā padomu par bērna audzināšanu sociālos tīklos un necenšas pārliecināt pediatru pošu laikā. Turklāt, viņie pieturas pie noteiktiem ieradumiem, kuri mums var šķist jocīgi vai pat aizdomīgi.

 

Mēs esam sagatavojuši jums sarakstu ar septiņiem bērnu audzināšanas veidiem no dažādām valstīm.

Raksta turpinājums
1. Japāna: atļauj septiņus gadus vecam bērnam vienam pašam pārvietoties metro

Japānā sākumskolas klašu skolēni patstāvīgi brauc no skolas uz mājām ar metro, pat tad, ja viņiem nākas pārsēsties dažādos transportos. Taisnību sakot, vecāki nav par to sajūsmā, bet jau ir pieraduši. Mūsu vecāki sūta bērnam nez cik ziņu, interesējas, kur viņi ir, vai ir paēduši. Bet japāņi no mazotnes, audzina savus bērnus būt patstāvīgiem un organizētiem.

2. Amerika un Eiropa: bērni daudz laika pavada ar tēvu

Amerikānis vai eiropietis ar savu bērnu spēļu laukumā - normāla parādība. Rietumos tēvi neuzskata par aizraujošu celt ar dēlu smilšu pilis vai pīt meitai bizes citu vecāku klātbūtnē. Mūsu tēvus var ieraudzīt spēļu laukumos tikai tajos gadījumos, kad sieva ir uzsākusi ģenerāltīrīšanu un ir izsūtījusi vīru ar bērnu pastaigā, lai tie nemaisītos pa kājām. Par to, ko viņam šādos gadījumos darīt, tēvam nav īsti skaidrs, tādēļ viņš visbiežāk skatās telefonā un ik pa laikam nepārliecinoši mierina savu raudošo mazuli.
3. Vācija: ļauj bērniem griezt dārzeņus ar īstu nazi

Vācu ģimenēs piecus gadus vecs bērns, kurš darbojas ar īstu nazi - nav retums. Mūsu mammas, kuras jau ir nomaskējušas visus stūrus un elektrības slēdžus ar speciāliem aizsarg līdzekļiem no šādas perspektīvas ir gatavas sajukt prātā. Tomēr mācīt neveiklos bērnus rīkoties ar asiem priekšmetiem, tam ir jēga. Norvēģu zinātnieki ir izpētījuši un noskaidrojuši: jo vairāk vecāki ļauj saviem bērniem riskēt, jo ar lielāku sapratni un atbildību pret to bērni attiecas, tā iegūstot mazāk traumu.

4. Itālija un Spānija: līdz vēlai naktij sēž ar bērniem restorānos

Itālijā un Spānijā vietējie dodas vakariņās ļoti vēlu. Turklāt vakariņo viņi labprāt nelielā ģimeniskā kompānijā, aptuveni 20 cilvēku. Protams, viņi ņem līdzi bērnus, kuri tad skraida pa visu restorānu, pinoties pa kājām oficiantiem. Mūsu vecākos šāda parādība izraisa nesapratni: kā tas tā, ”Ar labu nakti, mazuļi” jau ir beigušies, bet bērni vēl nav gultās! Tomēr spāņiem un itāļiem ir svarīgi, lai viņu bērni piedalītos šādos ģimeniskos pasākumos.
5. Holande, Vācija, Zviedrija: rūpējas par bērnu atpūtu un emocionālu komfortu

Eiropieši necenšas pierakstīt bērnu divās sporta sekcijās, pie četriem privātskolotājiem un vēl mūzikas skolā. Tā, Bavārijā uzskata, ka septiņus gadus vecs bērns būs pārāk noslogots, ja pēc skolas (kurās neuzdod mājasdarbus) reizi nedēļā nodarbosies kādā sporta sekcijā. Holandiešiem bērna atpūta ir prioritātē, kā arī labvēlīga atmosfēra un ēdiens. Šo viedokli atbalsta arī zviedri, kuri atļauj skolniekiem iet pagalmā un spēlēties pēc katrām 45 mācību minūtēm. Starp citu, statistika rāda, ka tieši Holandē dzīvo paši laimīgākie bērni.

6. Šveice: nopietni uzklausa cilvēka, kura augums ir zem 120 cm, viedokli

Skandināvu valstīs, viens no galveniem audzināšanas principiem ir bērnu un vecāku vienlīdzība. Šādas progresīvas sociālās politikas līderis ir Šveice, kur, piemēram, jau sen ir pieņemts likums par fiziska soda aizliegšanu. Skandināvu vecāki pieturas pie liberālām metodēm kontaktā ar bērniem, bet frāze: ”Tā, piecelies un izej no šejienes. Tev neviens neļāva runāt,” viņiem šķitīs vienkārši mežonīgums.
7. Amerika: stimulē agru ekstravertumu

Amerikāņu psihologi reiz veica pētījumu, kura laikā noskaidroja atšķirību starp četru valstu mazuļiem: Polijas, Ziemeļkorejas, ASV un Čīles. Paši impulsīvākie un sociālākie izrādījās tieši ASV bērni. Zinātnieki apgalvo, ka amerikānietes nelaiž garām iespēju ieinteresēt bērnu stimulējošā aktivitātē, patstāvīgi viņiem smaida, neļaujot iegrimt domās. Izrādās, kad izraksta no dzemdību nama ir svarīgi ne tikai prast pareizi uzvilkt autiņbiksītes, bet arī izveidot emocionālu kontaktu ar bērnu.

Šķiet, ka dažus no šiem principiem patiešām ir vērts ieviest arī pie mums. Kā jūs domājat? Dalieties ar savu viedokli komentāros!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019