`Dzīves skūpsts`, jeb stāsts par fotogrāfiju, kas jūs aizkustinās 

Advertisement
Advertisement

Rokko Morbabito fotogrāfija `Dzīves skūpsts` (1967. gads) ir ļoti slavena. Uz tās ir iemūžināti divi elektriķi, Rendalls Čempions un Džeis Tompsons, atrodoties uz elektrostaba. Daudzi ķiķina par šo fotogrāfiju, bet viņi nezina šīs fotogrāfijas stāstu. Lasiet tālāk rakstā.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Tajā dienā bija liels karstums un nekas neliecināja par nelaimi. Kondicionieru skaņa bija dzirdama visā Floridas štatā 1967. gadā. Dēļ viņiem Džeksonvillā notika elektrolīnijas pārslodze un tas traucēja normālai elektrības darbībai.
Elektriķi Rendalls un Džeis veica plānotos darbus, augstsprieguma vadus ar strāvas darbību, kad Rendalls nejauši pieskārās vienam no tiem. 4000 voltu izgāja caur viņa ķermeni, sirds neizturēja tādu pārslodzi un apstājās. Lai jūs saprastu trieciena spēku: nāves soda gadījumos uz elektriskā krēsla, izmanto tikai 2000 voltu.
Rendalla ķermenis pakārās aiz drošības jostām. Bet viņa pārinieks Džeis neapjuka, saprotot, ka dārga ir katra sekunde un taisīja viņam mākslīgo elpināšanu, tieši uz staba. Bija ļoti neērti, bet citas izejas nebija, laika bija ļoti maz! Tādā situācijā ir ļoti grūti veikt normālu reanimēšanu, bet Džeis tomēr centās atgūt kolēģa sirdsdarbību, turpinot taisīt mākslīgo elpināšanu līdz brīdim, kamēr viņam neparādījās vājš pulss.
Tikai pēc tā viņš noņēma kolēģa drošības jostu un pārmeta viņu sev pāri plecam, nokāpa zemē. Brīdī kad atbrauca glābēji, Rendalla Čempiona ķermenis jau gulēja uz zemes un bija pie samaņas. Pēc kāda laika viņš pilnībā atveseļojās un atkal atsāka savu darbu.
Par šo fotogrāfiju Rokko Moravito 1968. gadā ieguva pašu prestižāko balvu starp žurnālistiem un fotoreportieriem. Bet kā gan viņam izdevās atrasties vajadzīgajā laikā, vajadzīgajā vietā? Rokko tajā dienā strādāja pie dzelzceļa avārijas filmēšanas un nejauši pievērsa uzmanību uz montieriem, kas strādāja uz staba. `Es izdarīju savu darbu un nolēmu pastaigāties un atrast ko vēl var nofotogrāfēt` - atceras Moravito.
Ejot garām elektriķiem, viņš dzirdēja kliedzienu un paskatījās uz augšu: viens no viņiem gulēja ar galvu uz leju drošības jostā. Otrs puisis veica viņam mākslīgo elpināšanu. `Es skrēju zvanīt glābējiem un kad atgriezos pie staba, tad redzēju kā Džeis taisīja kolēģim mākslīgo elpināšanu, uzmanīgi turot viņu aiz galvas, - stāstīja fotogrāfs, - Es atkāpos uz aizmuguri un uztaisīju šo fotogrāfiju`.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019