Interesanti fakti par acīm

Advertisement
Advertisement

Reti kurš strīdēsies par to, ka mūsu dzīve būtu ļoti garlaicīga bez mūsu piecām maņām. Visas mūsu maņas ir svarīgas priekš mums, bet ja jūs cilvēkam pajautāsiet no, kuras viņš mazāk par visu vēlētos atvadīties, atbilde noteiktu būtu - redze. Tālāk mēs jums piedāvājam pāris dīvainu un pārsteidzošu faktu, kurus jūs iespējams nemaz, nezinājāt par savām acīm.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Lēca jūsu acī ir ātrāka par jebkuru fotoobjektīvu

Pamēģiniet ātri apskatīt istabu un padomājiet, kādos dažādus attālumos jūs fokusējaties. Katru reizi, kad jūs to dariet, lēca jūsu acī maina fokusu, pat pirms tā, kad jūs spējat to saprast. Salīdziniet to ar fotoobjektīvu, kuram ir vajadzīgas pāris sekundes, lai nofokusētos no viena attāluma līdz otram. Ja lēca jūsu acī nefokusētos tik ātri, priekšmeti apkārt mums pastāvīgi izietu un ienāktu fokusēšanās.
Visiem cilvēkiem ar vecumu, ir vajadzīgas brilles priekš lasīšanas

Pieņemsim, ka jums ir burvīga redze uz attālumu. Ja jūs šobrīd lasāt šo rakstu, jums ir pāri 40 un jums ir laba redze, tad pilnībā var teikt, ka jums nākotnē tik un tā būs vajadzīgas brilles priekš lasīšanas. Priekš 9% cilvēku, briļļu nepieciešamība rodas starp 43 un 50 gadiem. Tas notiek tāpēc, ka lēca jūsu acī ar vecumu zaudē fokusēšanās spēju. Lai fokusētos uz priekšmetiem, atrodoties jums blakus, lēcai ir jāmaina formu no plakanas uz vairāk sfērisku, šī spēja pazūd ar vecumu. Pēc 45 gadu vecuma, jums nāksies priekšmetus turēt tālāk, lai fokusētos uz tiem.
Acis pilnībā attīstās līdz 7 gadu vecumam

Līdz 7 gadiem mūsu acis ir jau pilnībā noformējušās un pēc fizioloģiskiem parametriem pilnībā atbilst pieauguša cilvēka acīm. Lūk kāpēc ir ļoti svarīgi diagnosticēt redzes traucējumus, kas ir pazīstami kā `slinkā acs` vai ambliopija līdz tam, kad jums paliek 7 gadi. Jo agrāk atradīs šo traucējumu, jo lielākas izredzes tam, ka acs tiks izārstēta, tā kā acis atrodas vēl attīstības procesā un redzi var izlabot.
Mēs mirkšķinām ap 15000 reizes dienā

Mirkšķināšana ir refleksa funkcija, kas nozīmē, ka mēs to darām automātiski. Mirkšķināšana ir ļoti svarīga funkcija mūsu acīm, jo tas palīdz neiekļūt netīrumiem mūsu acī un nosegt aci ar svaigu asaru. Šīs asaras palīdz mūsu acis uzpildīt ar skābekli un asarām ir antibakteriāls efekts. Mirkšķināšanas funkciju var salīdzināt ar logu tīrītāja slotiņām mašīnā, kuras tīra un novāc visu nevajadzīgo, lai mēs varētu skaidri redzēt.
Visiem ar vecumu rodas katarakta

Cilvēki bieži nesaprot, ka katarakta ir normālas vecuma sekas un tā parādās katram, noteiktā dzīves laikā. Kataraktas veidošanās ir tas pats, kas sirmu matu parādīšanās, tās ir tikai vecuma izmaiņas. Parasti katarakta izveidojas starp 70 un 80 gadiem. Kataraktas laikā notiek lēcas miglošanās un kā likums tas notiek 10 gadus pēc kataraktas parādīšanās.
Diabētu bieži vien diagnosticē pēc acu pārbaudes

Cilvēki, kuri cieš no 2. tipa diabēta, kas rodas dzīves laikā, bieži vien tas notiek bez simptomiem, kas nozīmē, ka visbiežāk mēs to pat nenojaušam, ka slimojam ar diabētu. Šo diabēta tipu atrod redzes pārbaudes laikā, jo tad notiek maza asins izplūšana no asinsvadiem acs aizmugurējā pusē. Tas ir vēl viens iemesls, kāpēc cilvēkiem biežāk ir jāpārbauda redze.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019