Interesanti fakti par trīs pasaules pazemju pilsētām

Advertisement
Advertisement

Daudzi ir dzirdējuši par to, ka cilvēki dodas dzīvot alās, pamestās šahtās vai pazemes tuneļos. Literatūrā bieži vien var dzirdēt stāstus par pazemes cilvēkiem. Tomēr pazemes pilsētas eksistē ne tikai romānos un filmās. Tās ir pilnībā reālas. Pirmkārt pazemes pilsētas tika celtas, lai aizsargātos no ienaidniekiem, savvaļas dzīvniekiem, dabas stihijām un pat dēļ nelikumīgām darbībām. Uzziniet par pašām interesantākajam pazemes pilsētām un par faktiem, kas ir saistīti ar tām.

Avots

Raksta turpinājums
Slepenā pazemes pilsēta Ķīnā, Pekinā
Sākot ar 1969. gadu un 10 gadu laikā pēc Mao Cee-duna pavēles Pekinā tika celta avārijas izeja no pilsētas priekš valdības. Šī izeja ir 30km gara. Gigantiskā pilsēta tika celta tikai aizsardzības mērķiem. Bildē ir attēlota Pekinas pazemes pilsētas ieeja. Šajā pazemes pilsētā atradās veikali, restorāni, skolas, teātri, frizētavas un pat ledus halle. Šajā pazemes pilsētā varēja izmitināt 40% Pekinas iedzīvotāju.
Tagad šī ir tūristu apmeklētākā vieta. Runāja, ka Pekinas mājām ir slepenas lūkas, kuras ļāva iedzīvotājiem ātri tikt līdz pazemes kompleksas, briesmu gadījumā. 2000. gadā pazemes pilsēta tika oficiāli atvērta priekš tūristu apmeklējumiem, bet dažus bunkurus izmanto priekšu jaunlaulāto medusmēneša.
Pazemes pilsēta Putina Jamantau, Krievija
Netālu no slēpošanas kūrorta `Abzakavo`, 60 km no Magnitogorskas, pēc dažiem avotiem, atrodas slepena pazemes pilsēta priekš Krievijas valdības. Slepenā bāze kā runā cilvēki, tika uzcelta Aukstā kara laikā. Prezidents Putins apmeklē `Abzakavo` kūrortu bieži, tomēr uz jautājumiem, kāpēc tieši šī vieta patīk prezidentam, viņš nekad neatbild. Tika runāts, ka nevis slēpes mānija prezidentu uz šo kūrortu, bet gan pazemes pilsēta uz Jamantau kalna.
Pazemes pilsēta zem Maskavas, Krievija
Visiem ir zināms, ka Maskavā ir daudz pazemes tuneļu. Šodien cilvēki runā par Maskavas pazemes pilsētas noslēpumiem, pazemes bunkuru sēriju, kas tika uzcelti vēl padomju laikos, bet varbūt arī agrāk. `Slepenais metro` Maskavā tiešām eksistē, bet tas ir domāts pirmkārt priekš armijas karavīriem un valdības, atomkara gadījumā, vai citu bīstamu situāciju. Slepenās sliedes savieno galvenas Maskavas ēkas, tai skaitā arī Kremli.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019