Ir tikai divas pazīmes, ka bērna intelekts ir attīstīts.

Advertisement
Advertisement

Nesen praktizējoša ģimenes psiholoģe Katerīna Murašova savā lekcijā dalījās ar interesantiem secinājumiem par to, kas patiešām norāda uz kopējās intelektuālās attīstības līmeni pirmsskolniekam.


Kopējais intelekts nav vienīgais bērna attīstības rādītājs, paralēli ir arī fiziskā attīstība, emocionālā un sociālā, un ir ļoti svarīgi tās visas attīstīt un savstarpēji saistīt.

Raksta turpinājums
Vecāki bieži vien velta daudz spēka, lai sasniegtu vienu mērķi: lai mazulis būtu gudrs. Viņi viņu iesaista attīstošās nodarbēs, grāmatu lasīšanā, loģikas spēlēs. Un, protams, viņi priecājas, kad mazulis četros gados lasa, runā angļu valodā un zina no galvas vairāku dzejoļus.

Tomēr psiholoģe Katerīna Muršova apgalvo, ka par kopējā intelekta attīstību bērnam līdz skolas vecumam liecina ne tikai viņa zināšanas. Gudra mazuļa pazīmes, izrādās, nav tik acīmredzamas.
Lomu spēļu sarežģītums

„Jo sarežģītāka ir lomu spēle, ko var novadīt mazulis, jo augstāks ir viņa intelekta līmenis”, dalās ar saviem novērojumiem psiholoģe.

Lomu spēlēs vissvarīgākā ir iztēle. Ja mazulis spēj iztēloties, ka šis izvēlētais konstruktora gabals ar baltu virsu ir pīrāgs ar ķiršiem, bet mantu kaste tā ir cepeškrāsns, pēc tam viņš uzspiedīs iedomātās pogas un ceps pīrāgu, lūk šāda spēle norāda par intelektu. Jo tā ir sarežģītāka, jo līmenis ir augstāks.

Ir skaidrs, ka bērns cep spēļu pīrāgu, spēļu cepeškrāsnī, te nav runa par intelektu. Te kļūst skaidrs, kāpēc daudzi psihologi saka, ka, jo ir mazāk rotaļlietu bērnam, jo labāk, jo tas palīdz attīstīt iztēli.
Uzdoto jautājumu sarežģītības pakāpe

Tas ir otrs kritērijs. Jo ir, sarežģītāki jautājumi, jo augstākas prāta spējas mazulim. Ja bērns viegli sastāda jautājumu, viegli veido loģiskas un iemeslu/ seku saistības un jautā, piemēram: „Onkulis palika slikts, un salauza koku tādēļ, ka viņu neviens nemīl?”

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 15:19tickettothemoon
Es jau sāku laicīgi meklēt Ziemassvētku dāvanas un guglēt idejas un variantus. Šie bokseršorti ir labs trāpījums, pilnīgi noteikti ņemšu savā kolekcijā, bet gan tētim vai brālim ko tādu dāvināt nedrīkst :)) Šogad ir doma izmēģināt dāvanu servisa iespējas - www.davanuserviss.lv/ziemassvetku-davanas - uz pirmo iespaidu es labprāt dāvinātu braucienu ar bobsleju vai vučko Siguldā, kartingu vai frizūru barbershopā - jau sen mudinu savu tēti aiziet uz foršu vietu matus nogriezt, nevis pie kaimiņienēs blakus kāpņu telpā :-D Kādas ir jūsu idejas šī gada Ziemassvētkiem? Ir kādas oriģinālas idejas?
0 0 Aizvakar 15:07tickettothemoon
Skorpioni ir vienmēr neizturami!
0 2 23:34 01.11amigo
Dievieteem rasna dirsa!!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017