Ir tikai divas pazīmes, ka bērna intelekts ir attīstīts.

Advertisement
Advertisement

Nesen praktizējoša ģimenes psiholoģe Katerīna Murašova savā lekcijā dalījās ar interesantiem secinājumiem par to, kas patiešām norāda uz kopējās intelektuālās attīstības līmeni pirmsskolniekam.


Kopējais intelekts nav vienīgais bērna attīstības rādītājs, paralēli ir arī fiziskā attīstība, emocionālā un sociālā, un ir ļoti svarīgi tās visas attīstīt un savstarpēji saistīt.

Raksta turpinājums - lapa #1
Vecāki bieži vien velta daudz spēka, lai sasniegtu vienu mērķi: lai mazulis būtu gudrs. Viņi viņu iesaista attīstošās nodarbēs, grāmatu lasīšanā, loģikas spēlēs. Un, protams, viņi priecājas, kad mazulis četros gados lasa, runā angļu valodā un zina no galvas vairāku dzejoļus.

Tomēr psiholoģe Katerīna Muršova apgalvo, ka par kopējā intelekta attīstību bērnam līdz skolas vecumam liecina ne tikai viņa zināšanas. Gudra mazuļa pazīmes, izrādās, nav tik acīmredzamas.
Lomu spēļu sarežģītums

„Jo sarežģītāka ir lomu spēle, ko var novadīt mazulis, jo augstāks ir viņa intelekta līmenis”, dalās ar saviem novērojumiem psiholoģe.

Lomu spēlēs vissvarīgākā ir iztēle. Ja mazulis spēj iztēloties, ka šis izvēlētais konstruktora gabals ar baltu virsu ir pīrāgs ar ķiršiem, bet mantu kaste tā ir cepeškrāsns, pēc tam viņš uzspiedīs iedomātās pogas un ceps pīrāgu, lūk šāda spēle norāda par intelektu. Jo tā ir sarežģītāka, jo līmenis ir augstāks.

Ir skaidrs, ka bērns cep spēļu pīrāgu, spēļu cepeškrāsnī, te nav runa par intelektu. Te kļūst skaidrs, kāpēc daudzi psihologi saka, ka, jo ir mazāk rotaļlietu bērnam, jo labāk, jo tas palīdz attīstīt iztēli.
Advertisement

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement
Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 09:15 17.07ANDA
Kādas muļķības,kur tos murgus izrāvāt.
0 0 18:37 09.06Versis
Vērsis pats par visiem sarakstījis, bet par sevi neatklāj
0 0 20:29 07.06Arda
Skaisti cilvēki!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017