Ja jūs ar bijušajiem vēlaties palikt draugi - jums kaut kas nav labi ar psihi!

Advertisement
Advertisement

Visi mēs esam dzirdējuši par situācijām, kad pēc smagas šķiršanās, bijušie mums piedāvā palikt par draugiem, un mēs visi esam par to domājuši, ko tas nozīmē un kāpēc viņi tā dara. Par šo esam domājuši ne tikai mēs, bet pat psihologi - profesionāļi un secinājumi, pie kādiem viņi ir nonākuši var mūs pārsteigt, vai pat šokēt.

 

Oklendas universitātes zinātnieku pētījumā, tika atrasta saikne starp sliktajām cilvēka personības īpašībām un tā ir vēlme uzturēt attiecības pat pēc loģiskām beigām.

Raksta turpinājums
Citiem vārdiem, cilvēki, kuri cenšas saglabāt draudzīgas attiecības ar saviem bijušajiem, tie cilvēki ar lielāku iespēju var būt egoisti vai psihopāti.

Turklāt, pētījums noteica, kāpēc šo negatīvo īpašību cilvēki mēģina saglabāt attiecības ar bijušajiem. Pētījumu grupas veiktā aptauja parādīja, ka lielākoties, viņi to dara sekojot savam mērķim (materiālo nolūku, draudzīga seksa vai kā cita vadīti).

Tātad, viņi saglabā attiecības ar bijušajiem ne jau lai rūpētos vai uztrauktos par viņiem, bet tāpēc, ka vēlas izmantot viņus savos mērķos.
Foto: jv.ru
Kā raksta paši pētnieki:

`Šis pētījums daļēji ir saistīts ar literatūru, kas izzina tās saucamos kritiskos veiksmes faktorus biznesā un tā rezultāti liecina, ka draudzība pēc šķiršanās ir sava veida stratēģija, kas saistīta ar šiem faktoriem, analoģiski tai, ļauj eksistēt tālākam nepieciešamo resursu apmaiņām.`
Der bilst, ka egoistiem ir tieksme ķerties pie mirušām attiecībām - lai tas ir naida pēc, pēc kura viņi apvaino partneri šķiršanās iemeslu dēļ, vai tāpēc, ka jūtas kā zaudētājs šajā situācijā. Neizlaižot savu bijušo partneri no sava komunikāciju loka, viņiem liekas, ka viņi neļauj sev `zaudēt`, un atstāj sevi reālu iespēju atgriezt partneri.

Egoistiem un psihopātiem ir pretīga tā doma, ka bijušie var iemīlēt kādu vēl. Tā rezultātā ļoti daudz cilvēku, kuri ir nonākuši šajā kategorijā, uztur attiecības ar bijušajiem, mēģinot manipulēt ar viņiem, jeb kontrolēt.
Foto: astro7.ru
Tā kā, lielāka daļa ekspertu ne tikai tā vienkārši mudina neatstāt aiz sevis draudzīgas attiecības pēc šķiršanās. Kā likums, draudzība ar bijušajiem, nenovedīs jūs ne pie kā laba.

Secinājumi: ja jūsu bijušie, jums piedāvā palikt kā draugiem, labāk atsakiet. Ticiet, tā būs labāk.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019