Jums tas ir jāzina: paši bīstamākie un pretīgākie parazīti 

Advertisement
Advertisement

Parazīti ir ļoti viltīgi, viņi izmanto daudz viltību priekš tā, lai paliktu starp dzīvajiem, iznīcinot visu savā ceļā. Viņiem labsirdība nav raksturīga. Daži no tiem ēd no iekšpuses savus saimniekus, citi iemaina upura mēli ar savu ķermeni. Lūk daži no tiem.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Suņu vēzis, kas tiek nodots dzimumakta laikā:
Suņiem ir vēža forma, kura tiek nodota dzimumkta laikā, šis vēža paveids eksistē jau vairāk kā 2500. gadus un tiek nodotas audzēja šūnas, kuras ir `atgājušas` no saimnieka ķermeņa. Šodien šīs šūnas eksistē visā pasaulē, kā parazīti, nosusinot savu saimnieku organismu un izsūc no viņa visas barojošās vielas. Šis stāvoklis ir pazīstams, kā suņu lipīgais venēriskais vēzis, kurš nododas dzimumakta laikā un arī laizoties, apošņāšanas un košanas ar inficēto ķermeņa daļu. Audzēji parasti regresē trīs - deviņu mēnešu laikā pēc parādīšanās, turklāt suņa sistēma nekļūst vājāka. Tas ir vecākais zinātnei zināmais vēža veids.
Parazīts, kurš uzveica tironozauru
Slavenais dinozaurs, pazīstams kā Sū, - lielākais un vislabāk saglabājies paraugs T. Rec no visiem atrastajiem iespējams, tika nogalināts pateicoties Trichomonas gallinae, parastākais parazīts, kurš arī šodien `terorizē` putnus. Sū atliekas satur caurumus žoklī, kas liek domāt par asiņainu kauju ar citu tironozauru, kuras rezultātā palika rētas. Tagad, pētnieki ir pārliecināti, ka rētas parādījās nevis kaujas rezultātā, bet no parasta kakla un mutes iekaisuma. Daži putni, tādi kā, piemēram, baloži, kuri saķer šo parazītu, arī cieš no negatīvas ietekmes uz organismu no šī parazīta. Ja parazīts nonāk plēsīgu putnu organismā, tādos kā piemēram, ērgļos tad nopietnas sekas notiek apakšējā knābja apgabalā. Infekcija, iespējams bija tik nopietna, ka 7 tonnas smagais dinozaurs, 13 metru augumā, nomira.
Manipulējošās lapsenes
Kaut arī parazīti ir kaitīgi priekš saviem upuriem, kā likums, viņas nenogalina viņus priekš tā, lai pašas pēc tam nenomirtu. Lieta pavisam ir kur citur ar šiem parazītiem, kuri iznīcina savus upurus un bieži apēd tos. Parazīt-lapsenes, kuras atliek savas olas uz upuriem, bet pēc tam viņu pēcteči apēd upuri. Daudzi veidi kontrolē savus saimniekus. Piemēram, lapsenes Argyraphaga Hymenoepimecis, kuras ieviešas zirnekļa Plesiometa argyra organismā, vij uz viņa muguras neparastus audus.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 21:10 17.02mārīte
..kā lai 'saliek'prīmulu un orhideju 'vienā podiņā'
0 0 21:27 25.0153 gadi
muļķības
0 0 21:48 26.12.2018mhm
kā ir sevi jānīst, lai tā izķēmotu...

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019