Kā izcelt ziedu pušķa skaistumu ar vāzes palīdzību?

Advertisement
Advertisement

Daba ir ģeniāla radītāja un cilvēce izdomājusi vāzes, lai izceltu dabas radīto šedevru skaistumu. Ziedu skaistums ir atkarīgs no prasmīgas visu to elementu kombinācijas: gammas, augu lieluma, vāzes. Pastāv vispārīgie likumi kompozīcijām, bet tos var neievērot, ja rezultātā ziedu skaistums kļūs vēl spilgtāks, bet trauks, kurā ir pušķi, noderēs kā dabisks un neatņemams elements kompozīcijai.

Avots
Foto - tumblr.com 

Raksta turpinājums
Izmēram ir nozīme.
Pareizi piemeklētas proporcijas ir puse no panākumiem. Ārkārtīgi apjomīgi ziedi nedrīkst pilnīgi piepildīt visu vāzi, citādi izjuks kompozīcijas elementu līdzsvars. Tomēr nedrīkst būt arī pārāk liela vāze, diez vai jums patiks viena lilija, kura lielā vāzē īsti pēc nekā neizskatīsies.
Tas ir vienīgais stingrais likums, tālāk iespējamas variācijas.

Lielā vāzē labi izskatīties viena, bet ļoti plaša puķe, piemēram, anafliss, kurš var izaugt pat metru augsts. Vāzes forma kā pudelei, līdz pat trīsdesmit centimetru augstumam izceļ zieda skaistumu, kuram ir garš kāts bez lapām — piemēram, gerberas.
Vāzes ovālā formā vairāk ir paredzētas maziem ziediem — lieliem atraitnīšu ziediem, kliņģerītēm, sniegpulkstenīšiem, mazām dārza rozēm.

Krāsu iespējas. Izvēloties vāzi pēc ziediem, pievērsiet īpašu uzmanību trauka krāsai.
Spilgtas, bagātīgi izrotātas ar grebumiem, kristāliem, vāzes pašas par sevi jau gandrīz ir mākslas darbs. Par izteiksmīgām puķēm šīm dizaineru vāzēm ir vienkāršas un vienkrāsainas puķes, tā saucamās ziemas kompozīcijas.

Caurspīdīgas stikla vāzes atstāj plašas iespējas fantāzijai, tajās pat vienkāršākie ziedi izskatās lieliski, taču jāatceras, ka sienas spīd cauri un ir redzami kāti un ūdens. Elegants kompozīcijas elements šajā gadījumā būs krāsains olis, plakani akmentiņi, kas ūdenim piedod krāsu, rada oriģinālu ''augsni'' ziediem.
Vienkrāsainas, visu toņu zaļās un brūnās vāzes lieliski piestāv dažādu krāsu pušķiem un piešķir apbrīnojamu krāsu risinājumu.
Bet tas nav viss.
Protams, svarīga ir arī vāzes forma, materiāla faktūra, no kura tā izgatavota, mēģiniet izmantot zem puķes stikla priekšmetus — ikdienišķus traukus vai pat tējkannas. Eksperimentējiet drošāk — un viss izdosies!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019