Kā mainījās ideālas sievietes ķermeņa standarti pēdējos 100 gados

Advertisement
Advertisement

Viss mainās. Šo paziņojumu var attiecināt uz sieviešu skaistumu, kas pēdējo simts gadu laikā mainījās vairākkārt, pie tam, kardinālā veidā.

 

 

Avots: samoeinteresnoe.net

Raksta turpinājums - lapa #1
Foto: wuzzup.ru
1910 - ie. Gibsona meitenes

Gara auguma ar tievu vidukli, kuplām krūtīm un platiem gurniem- šāds sievietes skaistuma ideālu propagandēja XX gadsimta sākumā ASV ilustrators Čārlzs Gibsons. Dāmas ar „smilšu pulksteņa” figūrām dominēja Rietumu modes pasaulē un reklāmās līdz pat Pirmajam pasaules karam. ”Gibsona meitenes” bija uz afišām, veikalu izkārtnēm un skaistumu salonos.
Foto: wuzzup.ru
1920 - iе. Demokrātiskie flepperi

Sievišķīgās, manierīgās un nežēlīgi iespiestās korsetēs Gibsona meitenes pagājušā gadsimta divdesmitajos gados nomainīja meitenes ar citādāku izslaku - viņas nosauca par flepperiem. Mazas krūtis, šauri gurni un, galvenais, nekādu korsešu.

Šī stila piekritējas modē ieviesa brīvas kleitas garumā mazliet zemākas zem ceļgala, papēžus, spilgtu grimu un cepurītes – kloš. Viņām bija raksturīgas pietiekami ekscentriska un brīva uzvedība. Vinas nekautrējās kūpināt papirosas, skaļi smieties un pat vadīt automašīnas, Flepperu dzīves veids kļuva populārs, to savos darbos romantizēja daudzi rakstnieki, un viens no tiem- Skots Ficdžeralds.
Foto: wuzzup.ru
1930 - iе. Sievišķīgums, cirtas un izteikta jostas vieta

Lielās depresijas laikā sievietes manāmi izmainījās. Vieglprātīgo ekscentrisko flepperu vietā nāca mazliet stingrākas un līdzsvarotas, sevī pārliecinātas dāmas, kas deva priekšroku konservatīvākiem tērpiem, kas izcēla figūras formas. Viena no ievērojamākām tā laika stila ikona bija Holivudas aktrise Meja Vesta. Starp citu, tajā periodā radās „glamūra” stils.
Foto: wuzzup.ru
1940 - iе. Slaidas un vīrišķīgas

Pēckara laikā popularitāti iemantoja sievietes ar vīrišķīgu un slaidu figūru. Modē ienāca pieguloši ar platiem pleciņiem , tērpi.
Foto: wuzzup.ru
1950 - iе. Kuplas un sievišķīgas formas

Populārā 1920-os gados figūra „smilšu pulkstenis” atkal kļuva par sievietes skaistuma paraugu. Ideālais sievietes figūrai vajadzēja sevī ietvert kuplas krūtis, platus gurnus un tievu vidukli. Par stila ikonu tika uzskatīta aktrise un dziedātāja Merilina Monro, kā arī Dorotija Dendridža. Dāmas tā tiecās uz kuplām formām, ka tirgotāji apbruņojās ar speciāliem līdzekļiem- sāka pārdot uzliktņus uz krūtīm un gurniem, kas ļāva padarīt figūru sievišķīgāku.
Foto: wuzzup.ru
1970 - iе. Iedegušas saulē un sportiskas

1970-o skaistulei noteikti bija jābūt slaidai figūrai. Mode bija iedegums un „dabiskais” grims - kosmētiku dāmas lietoja minimāli. Stila ikona šajā desmitgadē bija aktrise Džeina Fonda.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019