Kā pareizi sakārtot attiecības ģimenē?

Advertisement
Advertisement

Attiecību ģimenē psiholoģija – tā vispirms ir sadarbības un partneru attiecību psiholoģija, kuru pamatā ir savstarpēja cieņa un kopēji mērķi. Un viennozīmīgi patiesa vēlme būt kopā.


Pamatā ir tādas iemaņas, kurās galvenie principi ir cieņa pret otru cilvēku, viņa tiesības uz savu viedokli, atzīšana, vēlme sasniegt optimālu rezultātu, kurš apmierinās abu pušu intereses vislabākā veidā.


Te nevar būt vēlme uzvarēt otru, pāraudzināt. Ģimene, kurā viens otru uzvar vai pārspēj – tā nav ģimene.

 

Raksta turpinājums
Izanalizējiet, kādi ir iemesli, kad uzsākat strīdu vai ļaujat sevi ievilkt strīdā, kādēļ nevēlaties piekāpties, vai vismaz sadzirdēt otrās pusītes viedokli.

Rezultātā, kas jums ir svarīgāks - kārtējo reizi uzvarēt, tā pieliekot savu roku ģimenes graušanai, un tam, lai mīlestība izdzistu, vai tomēr jūsu mīlestība pret savu partneri?
Tā vietā, lai uztvertu savu partneri, kā mūžīgu oponentu, kuru vienmēr ir jāuzvar, jānoliek pie vietas, padomājiet, kas jūsu partnerim ir nepieciešams laimei, pajautājiet viņam to. Jūs būsiet izbrīnīti, bet visticamāk no jums īpaši daudz neprasīs: vairāk uzmanības, rūpes, pacietības, mīlestības apliecinājumus un cieņu.

Sāciet skatīties uz savām attiecībām, ne no viedokļa, ka jums pienākas, bet ka – paši vēlaties dot.
Runa nav par kaut kādiem upuriem otrā pusītes labā. runa ir par cilvēka, ar kuru jūs dzīvojat kopā, izprašanu: Kas viņš īsti ir, ko vēlas sasniegt, kas ar viņu notiek?
Izmainiet sadarbības veidu: kritikas vietā mēģiniet neuzstājīgi ieteikt, vai vienkārši pievērst uzmanību niansēm, kuras jūsu partneris neievēro, ja jūs tracina viņa aizraušanās, centieties to izprast un pat piedalīties tajās. Pārtrauciet pieprasīt, kontrolēt un pārmest savam partnerim.

Noderīgs raksts? Atbalsti mūsu portālu – dalies!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 1 13:05 06.08Einars
Nu tāds bullshits :D
0 0 14:28 27.07N
Kundzīt izbeidz
Ne tu attiecības esi veidojusi, ne tev tiesības tās sagraut !
0 0 19:58 26.07vitena
Taisnība lielā mērā ir.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017