Kāpēc mīlestība ir izvēle, nevis nejaušība?

Advertisement
Foto: b17.ru
Advertisement

Iemīlēties, būt mīlētam, mīlēt visu dzīvi - tas ir atsevišķs mūsu personības stāvoklis, bet to nevar atdalīt vienu no otra. Katra stadija ir nepieciešama īstai mīlestībai. Ja ņem vienu sastādošo, tad paliek jebkas, tikai ne mīlestība. 

 

Tā arī ir problēma. Kāpēc vienas attiecības nevar izveidot no paša sākuma, citas izjūk pēc pāris gadiem, bet trešās saglabājas līdz mūža galam?

 

Varbūt tāpēc, ka cilvēki nesaprot, katras mīlestības stadijas svarīgumu. Sākumā ir jāiemīlās, pēc tam jābūt mīlētam, pirms pilnībā velta sevi cilvēkam. 

 

Raksta turpinājums
Foto: wp.com
Daudzi cilvēki ir pārliecināti, ka mīlestību var vienkārši atrast. Nē. Var atrast to, kurš ir pelnījis mīlestību. Bet pati mīlestība - tas nav tas, ko ar atrast. Tā nemaz neeksistē, kad jūs tikai satiekat kādu cilvēku. Tā atnāk vēlāk.

Tai ir nepieciešams laiks, lai attīstītos, izaugtu un atplauktu. Šis process nenotiek viegli. Tieši mīts par to, ka mīlestībai ir jābūt pastāvīgai un bez piepūles, tas salauž cilvēkiem sirdis. Tāpēc attiecības un laulības izjūk, tāpēc daudzi no mums zaudē cerību atrast īstu mīlestību.

Patiesībā mīlestība - tas ir lēmums. Jums apzināti ir jāizlemj, ka mīlat savu partneri un jums ir jāpieņem tāds lēmums katru dienu, līdz kopīgās dzīves beigām.

Mīlestība - nav tas ko mēs atrodam, tā ir mūsu izvēle.
Foto: wp.com
1. Kad mēs iemīlamies

Nav viegli atrast to, ar kuru mums būs komforti. Pēkšņi mēs satiekam cilvēku, ar kuru mums ir interesanti. Eiforija un jaunums palīdz mums iemīlēties.

Pirms jūs uzzināt, ka esat iemīlējušies, jūs sākumā domājat par to, ka iemīlaties. Jūs paši izlemjat, ļaut sev to darīt vai nē. Tā ir izvēle.
Foto: b17.ru
2. Kad esam jau iemīlējušies

Pirmās emocijas atnākt un jūs jau esat attiecībās, jūs jau mīlat. Pirmā jūtu vētra sāk atdzist. Jā, jūs vēl joprojām domājat par savu partneri. Jūs vēlaties pastāvīgi būt kopā. Bet jūtu intensivitāte jau vairs nav tik stipra.

Tieši šīs psiholoģiskās un hormonālās izmaiņas bieži sabiedē cilvēkus. Daudzi sāk šaubīties savās jūtās un izvēlētajā cilvēkā. Viņi domā, vai tā ir mīlestība, jeb tikai kaisle. Eiforija ir pārgājusi, jums kļūst komforti - tā vajadzētu būt?

Mēs visi vēlamies komfortu un stabilitāti, bet komforts un stabilitāte mīlestībā biedē visvairāk.
3. Kad mēs mīlam

Tie, kuri mierīgi pārcieš otro stadiju, atzīst savu iemīlēšanos par īstu un sāk mīlēt. Kā redzat tas notiek apzināti, atmetot visas šaubas. Viņi zina, ka mīlestība atnāk, kad mēs ļaujam tai nākt un atplaukst, kad mēs izlemjam pielietot savus pūliņus.
Foto: wp.com
Slikti, ka mūs ir mācījuši, ka mīlestībai viss ir jāatvieglo, ka pietiek satikt tikai īsto cilvēku un mēs būsim laimīgi. Tāpēc, ka ja mūs būtu mācījuši, ka mīlestība pieprasa pūliņus - apzinātus pūliņus un uzticību, - tad mūsu sirdis nesalūztu tik bieži.

Kamēr jūs neizlemjat mīlēt - kamēr neizvēlaties mīlēt, - jūs nekad nebūsiet laimīgi.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Šodien 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019