Ķermeņa daļas, par kurām jūs nemaz nezinājāt

Advertisement
Advertisement

Mūsu ķermenis ir pilns ar noslēpumiem. Kaut arī mūsu orgāni un sistēmas jau sen ir izzināšanas lieta zinātnē, eksistē tādas ķermeņa daļas, kuras vēl joprojām paliek nezināmas. Daži no šiem orgāniem ir nepieciešami, bet citi liekas pilnīgi bezjēdzīgi. Lūk jums dažas ķermeņas daļas, par kurām jūs nezinājāt jeb vienkārši nekad nebijāt domājuši.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Saite celī

Cilvēka ķermenis ir tik grūts, ka pat veicot neskaitāmas ķermeņa atvēršanas daudzu gadsimtu laikā, zinātnieki turpina atklāt jaunas ķermeņa daļas. 2013. gada novembrī beļģu izmeklētāji pirmo reizi aprakstīja cilvēka ceļa saikni, kura tika nosaukta par priekšsānu saikni. Franču ķirurgs pirmo reizi piedāvāja šo teoriju 1879. gadā, bet tā netika pierādīta līdz mūsdienām. Šis atklājums palīdzēja paskaidrot dažas ceļa traumas, kad pacienta celis kļūst nestabils, kustoties nepareizā veidā.
Dua slānis

Cits negaidīts atklājums kā jaunā ķermeņa daļa kļuva nezināma slānis cilvēka acī, kas atrodas aiz radzenes acs apvalka. Resnums šai plānajai, bet izturīgajai struktūrai, nosauktai par Dua slāni, par godu zinātniekam, kas to atklāja, sastāda tikai 15 mikronu jeb viena miljonā daļa no metra. Šis atklājums palīdzēs zinātniekiem labāk saprast dažas acu slimības, kas ir izsauktas šīs kārtas sabojāšanās gadījumā.
Papildus riba

Cilvēkam ir 12 ribas no katras puses, bet dažiem cilvēkiem ir papildus riba, kas var novest pie dažām problēmām ar veselību. Papildus riba tiek saukta par kakla ribu un viņu atrod 0,05 -3% cilvēku. Šī riba izaug no kakla pamata tieši virs atslēgas kaula un dažreiz nav pilnīgi noformējusies. Papildus riba var izsaukt dažas problēmas, ja to spiež uz tuvākajiem asinsvadiem vai nerviem. Tas noved pie tādas problēmas, kā kāpņu muskuļu sindroma, kas raksturojas ar sāpēm kaklā vai plecā, sajūtu zaudēšanu locītavās un trombu veidošanos.
Muskuļi, kuri kustina ausis

Kaķi, suņi un daži cilvēki spēj kustināt ausis, izmantojot ausu muskuļus. Šajā grupā ietilpst priekšējais auss muskulis, kas kustina ausi uz priekšu, augšējais auss muskulis, kas paceļ to un aizmugurējais auss muskulis, kas kustina to uz aizmuguri. Kaut arī, mums visiem ir šie muskuļi, tikai 15% cilvēku spēj tos izmantot, lai kustinātu ausis. Visdrīzāk, tā ir zināšana, ko esam mantojuši no senčiem, kuriem vajadzēja kustināt ausis trauksmes virzienā. Tagad šī spēja mums ir vajadzīga tikai priekš izklaides.
Nagu kutikula

Kutikula - tā ir biezas ādas kārta, apakšējā naga daļā, naga un pirksta robežā. Zem kutikulas formējas nagi. Kaut arī tā gandrīz nav redzama, šī ķermeņa daļa aizsargā mūs no baktēriju un netīrumu iekļūšanas.
Zem mēles kauls

Zem mēles kauls, atrasts tikai cilvēkiem, šis ir vienīgais kauls ķermenī, kas nav savienots ne ar vienu citu un ir runāšanas galvenā lieta. Šis pakava formas kauls ir izvietot starp žokli un vairogdziedzera skriemeli. Pateicoties savam izvietojumam, šis kauls kopā ar balseni un mēli izvada dažādas balsis cilvēkiem.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019