Ko darīt, ja bērns apzog vecākus?

Advertisement
Foto: co.za
Advertisement

Ja jūsu ģimenē ir radusies tāda problēma, ka esat pieķēris bērnu zogot, jo īpaši naudu, tad nevajag viņam uzreiz uzbrukt ar pārmetamiem un agresiju. Statistika pierāda, ka gandrīz katrs bērns vismaz vienu reizi ir paņēmis kaut ko svešu. Vecāku reakcija uz šādu rīcību mēdz būt ļoti asa. Vairums vecāki uzreiz cenšas sodīt, dažreiz pat fiziski ietekmēt.Raksta turpinājums
Kad sarunājieties nekad nelietojiet vārdus „zagšana”, jo īpaši ar gados jauniem bērniem. Viņi nav spējīgi izprast savu rīcību, tādēļ reakcija uz šiem vārdiem var būt pavisam pretēja tam, ko jūs gaidāt.

Bērni līdz piecu gadu vecumam parasti neapzinās šīs darbības, vai īsti nespēj atšķirt realitāti no fantāzijām. Tādēļ viņiem svešas mantas nav nekas tāds, ko nedrīkst ņemt. Turklāt mazulis vēl nav spējīgs noturēties un nepaņemt kaut ko, ja vēlas. Dažreiz viņš zina, ka tas viņam nepieder, bet tik ļoti gribas, ka viņš nevar nepaņemt.
Kādēļ bērns zog naudu. Iemesli var būt dažādi. Pusaudžu vecumā bērnam ir nepieciešams atzinums, gan vienaudžu, gan starp pieaugušiem. Ja pirmo reizi pamanījāt, ka jūsu bērns ir zadzis, visticamāk tas ir saistīts ar personīgo attīstību, ar pašapliecināšanos. Viņam ir nepieciešams iekarot savu draugu uzticību, un ja tas izpaužas kā kādu sīkumu nopirkšana, piemēram, dzēriena, čipsu vai saldumu un draugu pacienāšana, tad tam ir vajadzīga nauda.

Vecāku uzdevums ir palīdzēt bērnam panākt draugu uzticību citā veidā, ir jāpaskaidro, ka nav iespējams pirkt par naudu draudzību. Vēl viens variants var būt, ka bērns ir iekļuvis sliktā kompānijā, kura piespiež viņu zagt. Šajā gadījumā tā ir pašpārliecības trūkuma problēma, nespēja atteikt. Ir nepieciešams bērnam paskaidrot, ka visiem cilvēkiem nevajag uzticēties un draugu nav nemaz tik daudz, bet tieši patiesi draugi nekad viņam nespiedīs darīt līdzīgas darbības, kurām var sekot nepatikšanas un sods.
Foto: co.za
Ar bērnu ir jāparunā, ka viņa nākotne ir viņa paša rokās, un viņam priekšā ir divi ceļi un izvēle, vai iet pa veiksmes vai neveiksmes ceļu. Noteikti ir jāatceras, ka jebkurai sarunai ir jānotiek draudzīgā gaisotnē un ka jūs viņu nenosodāt, par izdarīto, un ka nepārstājat viņu mīlēt par to. Ļaujiet savam bērnam iespēju izteikties un noklausieties viņu viedokli, jo vēl viens naudas zagšanas faktors, var būt vecāku uzmanības pievēršana pret sevi.

Noderīgs raksts? Atbalsti mūsu portālu – dalies!

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 15:07 14.11tickettothemoon
Skorpioni ir vienmēr neizturami!
0 2 23:34 01.11amigo
Dievieteem rasna dirsa!!
0 2 14:26 21.10Anna
Pilnībā piekrītu!

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2017