Labākie sieviešu izgudrojumi

Advertisement
Advertisement

Senos laikos sieviete tika uzskatīta par mājas saimnieci, tāpēc zinātne un citas lietas tika vīriešu ziņā. Reiz vēsturē bijušas slavenas sievietes, kuras izdomāja jaunus izgudrojumus, kuru vidū ir arī daudz vīriešu lietiņu. Mēs nolēmām lauzt šo stereotipu, ka progresa dzinēji ir tikai vīrieši.

Raksta turpinājums - lapa #1
Ripzāģis.
Tabita Bebbita ilgi vēroja vīriešus, kuri nodarbojās ar zāģēšanu un zāģēja ar zāģi, kuram ir divi rokturi un kuru vajag stumdīt turp un atpakaļ. Lai arī slodze uz abiem vīriešiem bija vienāda, baļķi varēja nozāģēt tikai tad, kad zāģis kustējās tikai uz priekšu, bet pretējā virzienā nekas nenotika. Bebbita padomāja, ka tā ir lieka enerģijas tērēšana un 1810. gadā izveidoja ripzāģa prototipu, kurš pēc tam tika izmantots zāģēšanas darbos.
Periskops zemūdenēm.
Ar šī izgudrojuma palīdzību, kurš tika patentēts 1845. gadā, kuru patentēja Sāra Metere , varēja noteikt attālumu līdz novērojamajam objektam.
Gaļas konservi.
1873. gadā, vispasaules izstādē Vīnē, mūsu pirmstece Nadežda Kožina nodemonstrēja gaļas konservu pagatavošanas paņēmienu, par kuru saņēma medaļu.
Trauku mazgājamā mašīna.
Atvadoties no dažiem mīļākajiem porcelāna servīzes traukiem, Džozefīne Kokreina izveidoja mašīnu, kura tikai mazgā traukus, nevis sasit tos. Tas notika 1886. gadā, bet tikai pēc 40 gadiem viņas izgudrojums tika atzīts par nepieciešamu lietu saimniecībā.
Krūšturis.
Šo sieviešu garderobes detaļu patentēja Ermīna Kadola Francjā 1889. gadā. Savā darbnīcā, kur viņa taisīja korsetes, viņa izlika izstrādājumu, kurš ieguva nosaukumu ''le Bien-Etre''. Šī krūštura bļodiņas saturēja divas satīna lentas, bet aizmugurē šī konstrukcija piestiprinājās korsetei.
Sniega pūtēji.
Tīrībai jābūt ne tiki mājās, bet arī uz ielām, nolēma parasta sekretāre Sintija Vestovera un izveidoja pirmsteci mūsdienu sniega tīrīšanas mašīnām 1892. gadā.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019