Pašas retākās un dārgākās kaķu sugas

Advertisement
Advertisement

Dažas no šīm sugām ir ļoti senas. Šīs retās sugas tiek sargātas, jo to ir pavisam maz un tās var vairāk neeksistēt. Piedāvājam jums iepazīties ar šiem mīluļiem un viņu sugām.

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Amerikas sprogausu, īsspalvainais kaķis
Šī suga tika pavairota Ņujorkā, tieši tur šī kaķu suga tika pakļauta dažādām mutācijām, kā rezultātā suga dabūja sprogainu spalvu. Šī retā sugā praktiski nav satiekama ārpus Štatiem, bet arī Eiropā ir daži tādi kaķi. Turklāt uz doto brīdi, Amerikā oficiāli ir reģistrēti 22 tādi sugas kaķi, bet Latvijā ir tikai 1 tāds kaķis.
Burmilla
Šī suga ir radusies citu sugu krustošanās rezultātā, burmāņu un šinšillas, tāpēc ieguva tādu nosaukumu Burmilla. Šo kaķu dzimtā valsts ir Lielbritānija. Šiem kaķiem ir skaista zīdaina spalva, kas var būt vairākās krāsās, zilgana, melna un ruda.
Kalifornijas spīdīgā
Jauna un pavisam reta kaķu suga (California Spangled). Šo sugu radīja 1980.-x gados ar mērķi sasniegt leoparda kažoka nokrāsu. Tomēr šai kaķu sugai nav neviena leoparda gēna. Šī suga tika radīta pateicoties daudzu citu sugu krustošanai. Šodien Kalifornijas spīdīgā cīņās par izdzīvošanu, jo šī suga ir izgājusi no modes un sugu pārņemusi ir Bengālijas kaķu suga.
Elfs
Kaķis - elfs viena no retākajām sugām. Tomēr, oficiāli šī suga pagaidām neeksistē, jo pagaidām kaķu organizācijas nēvēlās atzīt viņu kā atsevišķu sugu. Šī suga parādījās pateicoties sfinksu un amerikāņu kerlu krustošanai. Izņemot bezspalvainību šiem kaķiem ir arī unikāli ielocītas ausis.
Turku vans
Viena no senākajām kaķu sugām, turku vans, šai sugai draud izmiršana pat savā dzimtajā valstī Turcijā. Lielākoties šiem kaķiem ir balts kažoks ar rudiem pleķiem uz galvas, ausīm un ir ruda aste. Šie kaķi ir pazīstami ar savu patiku pret ūdeni. Atšķirībā no daudzām citām kaķu sugām, turku vani dievina mazgāties vannā. Daži šīs sugas kaķi trāpās ar vienu zilu otru brūnu acu krāsu.
Kao - mani
Vēl viena kaķu suga, kura var palielīties ar savām senajām saknēm, Kao - mani sākumā tika radīta Taizemē. Senos laikos šo sugas svaru mērīja ar zeltu. Kaķu organizācijas cenšas saglabāt šo sugu, jo būtu žēl, ja tāda kaķu suga ar senu vēsturi izmirtu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019