Šīs 5 lietas atņem jūsu dzīves spēku!

Advertisement
Advertisement

5 cilvēciskie ienaidnieki pēc senā traktāta 8-10 gadsimts.

 

Ir patīkami uzskatīt, ka mūsu laikā ir jādzīvo pēc citiem likumiem. Caur manām rokām ir izgājuši ļoti daudz senie dokumenti. Tagad pastāstīšu jums par vienu no tiem.

 

Senais traktāts - Krievijas kristietības sākuma periods. Dokumentā bija ierakstīts 8-10 gadsimts, bet tiek uzskatīts, ka dokuments ir ticis pārrakstīts vairākas reizes. Jau tad pamanīja, no kā ir jāglābj cilvēks, no kā jāglābj tauta. Cilvēkam ir pieci ienaidnieki, šie ienaidnieki atnāk pēc kārtas.

Raksta turpinājums - lapa #1
Foto: com.ua
1. Pirmais cilvēciskais ienaidnieks - hula

Hula - tas ir sens vārds. Šodien `hula` asociējas ar mēģinājumu atrast baļķi cita acī: atrast kaut ko sliktu, aprunāt kādu. Hula, mūsdienu valodā runājot - baumas, aprunāšana, pazemojums.

Izmēģināsim tagad hulu uz sevis.

Pirmais variants: Cik bieži jūs par kādu runājat sliktu?

Otrais variants: Cik bieži tu ciet no sliktiem vārdiem vai darbībām? Cik bieži tev ir sāpīgi, aizvainojoši? Uz šo jautājumu ir daudz vieglāk atbildēt, vai ne? Daudz vieglāk, tāpēc, ka tas sāp. Tu par kādu rūpējies, bet tev paldies pat nepasaka. Tas viss mūs aizvaino.

Kad hula notiek pret tevi - to mēs saprotam, bet kad paši darām ko līdzīgu - tad mēs neuztver to kā hula.
2. Pēc pirmā ienaidnieka atnāk uzreiz otrais. Un tas ir aizvainojums

Aizvainojums agrāk tika uzskatīts par apdomātu atriebību. Mums mūsdienās ir dīvaini to dzirdēt. Mani aizvainoja, es apvainojos un kāpēc es esmu atriebējs?

Kad mēs nesteidzamies salabt, apvainošanās vai tad nav atriebība? Mēs visi esam bijuši aizvainoti. Nav neviena cilvēka, kurš neapvainotos. Mēs visi esam dzīvi cilvēki un mums tiešām dara pāri, dažreiz ļoti sāpīgi.

Ko mēs šajos strīdu brīžos domājam, kad apvainojamies? `A ko es? Mani aizvainoja, tagad lai saprot...` Mēs pūšamies un varam pat nerunāt ar cilvēku, bet daudzus gadsimtus atpakaļ, saprata, ka tas var apgānīt cilvēku. Tas var iznīcināt tautu.

Lūk, kāpēc agrāk aizvainojumu sauca par apdomātu atriebību.

Apdomāta, ilga, apnicīga, kaut arī cilvēks vienkārši apvainojas. Uz ienaidniekiem droši apvainojies, bet priekš kam uz saviem tuviniekiem? Tu dzīvo kopējās sienās, ēd no vieniem traukiem, tu dzīvo zem viena jumta un visu laiku strīdies - apvainojies! Priekš kam?
3. Trešais cilvēciskais ienaidnieks - attaisnošanās vai atrunas

Hula - tas ir uzbrukums. Atrunas - kad mēs attaisnojamies, skaidrojot kāpēc uzvedamies tā.

Kāpēc jūs netaisiet karjeru?

Kāpēc jūs nemākat uzkrāt naudu?

Kāpēc jūs esat neveiksmīgi?

Cilvēks mēģina attaisnot savu uzvedību, neko nedarot. Dienā vismaz simtiem reižu sevi attaisnojam. Kāpēc. Mēs. Neko. Nedarām!

Kāpēc jūs nearstējat savu aknu, kura regulāri sāp? Tāpēc, ka esat sevi attaisnojuši: `Vecums taču`. Attaisnojums ļauj neko nedarīt.

Kāds attaisno savu mūžīgo garlaicību: es nekur neeju. Dzīvo, kā gliemezis: darbs - mājas, darbs - mājas. A kas mājās? Virtuve-tualete-gulēt. Laba dzīve! Un attaisno sevi!

Kāpēc tu tā dzīvo? Uzdod biežāk sev šo jautājumu. Ja godīgi, tad jāuzdod jautājums `Priekš kam tu tā dzīvo?` Tev nebūs papildus veselība, tev nebūs papildus dzīve: cik var dzīvot garlaicībā? Tev otru dzīvi neizsniegs, tev ir jāpaspēj nodzīvot sava dzīve laimē.

Ja tu netiecies pēc veiksmes, veiksme pati pie tevis neatnāks. Ja tikai domāsi par sasniegumiem, tad arī paliksi bez sasniegumiem, to ties būs kaudze ar atrunām.

Senajos laikos atrunas, attaisnošanos, uzskatīja par - lāstu. Hula - lāsts. Aizvainojums - lāsts.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 21:10 17.02mārīte
..kā lai 'saliek'prīmulu un orhideju 'vienā podiņā'
0 0 21:27 25.0153 gadi
muļķības
0 0 21:48 26.12.2018mhm
kā ir sevi jānīst, lai tā izķēmotu...

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019