Tipiskas vecāku kļūdas saistībā ar bērna audzināšanu

Advertisement
Advertisement

Visi vecāki mīl savus bērnus un vēl tiem tikai visu to labāko. Tomēr dažreiz tāda mīlestība slikti ietekmē bērna emocionālo stāvokli. Maikls Lirijs, ģimenes attiecību psihoterapeits, pastāstīja, kādas kļūdas pieļauj lielākā daļa vecāku sakarā ar saviem bērniem.

 

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Foto: jenny.gr
Bieži vien, mēs bērniem dodam izvēles iespējas
Daudzi vecāki uzskata, ka bērniem ir jābūt savai izvēlei, bet patiesībā bērns visā var apjukt no lielā daudzuma variantu.
Foto: hopetrustindia.com
Slavējam viņus par visu, ko viņi dara
Tā ir diezgan plaša kļūda mūsu laikos. Bērni, kurus ir pārslavējuši vecāki, neko nedarīs un iespējams pat nevēlēsies neko sasniegt.
Cenšamies darīt bērnu laimīgu
Lai cik stipri vecāki nemīlētu savus bērnus, par vislaimīgākajiem viņus padarīt tomēr, nevarēs. Bērniem pašiem ir jābūt iespējai uzzināt, kas viņus var iepriecināt un uzjautrināt.
Foto: ozzzzs.com
Dāvina dāvanas par kaut ko
Bērns sāks domāt, ka saņemot dāvanas, viņš būs laimīgs. Rezultātā, tas var novest pie tā, ka viņš dzīsies pakaļ apmierinošām balvām un tas novedīs pie atkarības.
Nodarbinam ar visām iespējamajām nodarbībām
Daudzi vecāki domā, ka nodarbošanās pasargā bērnu no nepatikšanām, bet tāda nodarbīnu uzgrūšana var novest pie emocionālās un fiziskās depresijas.
Foto: ytimg.com
Cenšamies padarīt viņus gudrākus
Vecāki, kuri slavē un cenšas padarīt bērnu gudrāku, dara nepareizi. Bērns var kļūt augstprātīgs, domājot, ka visi apkārtējie ir stulbi un tikai izliekas, lai viņu apmānītu.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019