Traģiskas fotogrāfijas un stāsti par tām 

Advertisement
Advertisement

Fotogrāfijas palīdz mums labāk saprast dzīvi un bieži vien iemūžina momentus, kurus mēs varam aizmirst. Bet ir arī attēli, kuri pastāsta mums par skumjiem vai šokējošiem stāstiem.

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Kamikadzes seja
Kapral Jukio Araki bija 17 gadīgs pilots kamikadze. Fotogrāfija tika uztaisīta 1945. gada 26. maijā un tajā ir redzams kā viņš tur kucēnu ar citiem četriem pilotiem. Araki nomira nākošajā dienā, uztaisot pašnāvību ar lidmašīnu netālu no Okinavas.
Šoks no kontūzijas
Šī fotogrāfija tika uzņemta Kursletas kauju laikā 1916. gadā Francijā. Vīrietis ieritinājies tranšejā, demonstrējot kontūzijas šoku, kurš atmin, tukšu, nefunkcionālu un vāju karā nomocīta karavīra skatienu.
Grifs un meitene
1993. gadā Sudanā pie Aiod pilsētas šīs meitenītes vecāki uz neilgu laiku atstāja viņu, lai aizskrietu pēc ēdiena pie lidmašīnas. Vārgais bērns arī centās tikt līdz ēdienam. Putns piezemējās viņai blakus un skatījās uz viņu, kamēr viņa atpūtās. Kevins Karters Dienvidāfrikas fotožurnālists, kurš taisīja fotogrāfiju, uztaisīja pašnāvību pus gadu pēc tā. Viņu cietsirdīgi kritizēja par to, ka viņš uztaisīja šo fotogrāfiju. Karters centās aizdzīt putnu, bet bieži vien pēc tā nožēloja to, ka nepalīdzēja bērnam.
Mātes un dēla pirmsnāves selfijs
Garijs Sloks - 15 gadīgs pusaudzis kurš devās ceļojumā uz Kuala Lampur ar māti Petru Langveldu. Kad viņi ieņēma savas vietas lidmašīnā MH17, viņi nolēma uztaisīt kopīgu selfiju. Trīs stundas pēc selfija uzņemšanas, viņu lidmašīna tika notriekta un nokrita Ukrainas-Krievijas robežā.
Terra Nova ekspedīcija uz dienvidpolu
Roberts Falkon Skott (pa vidu) izveidoja Terra Nova ekspedīciju, sākot no 1910. gada, cerībā iekarot pirmais ģeogrāfisko Dienvidpolu. Viņiem izdevās nokļūt Dienvidpolā 1912. gada 17. janvārī, bet pirms 34 dienām tur bija nokļuvusi norvēģu komanda. Viņu atpakaļ ceļš mājās bija smags un grūts, bet komandas veselības stāvoklis sāka pasliktināties: daudzi bija apsaldējušies un ieguvuši citas traumas. Pāris mirstīgās atliekas, dienasgrāmatas un fotogrāfijas, tika atrastas pēc 8 mēnešiem. Pēdējais Skotta ieraksts dienasgrāmatā bija 29. martā 1912. gadā, iespējamais viņa miršanas datums.
Kosmonauta Vladimira Komarova mirstīgās atliekas
Oktobra revolūcijas 50 gadu jubileju nolēma nosvinēt ar kosmisku lidojumu. Vladimirs Komarovs tika izvēlēts kā komandieris `Sojuz-1` kuģim, bet Jurijs Gagarins tika izvēlēts kā viņa dublieris. Abi kosmonauti zināja, ka kapsula nebija droša priekš lidojuma, bet neviens neiedrošinājās atlikt vai atteikt misiju. Komarovs nolēma neatteikt misiju, nevēlējās, lai viņa vietā aizsūta Gagarinu un viņš nomirtu viņa vietā. Gagarins parādījās palaišanas brīdī un pieprasīja, lai arī viņam izsniedz skafandru, tomēr viņam atteica. Bēru fotogrāfijā ir redzams atvērts zārks ar Komarova ogļainajām mirstīgajām atliekām. Saka, ka Komarovs pats palūdza pirms lidošanas, nāves gadījumā, pavadīt bēres ar atvērtu zārku, lai parādītu to valdībai, kas bija vainīga pie viņa nāves.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019