Vai pastāv mīlestības formula?

Advertisement
Advertisement

Var mīlēt kleitas, grāmatu, filmu, šokolādi, mammu, tēti, Jauno dadu vai mājdzīvnieku. Jēdziens mīlestība ir elastīgs. Mēs izmantojam viņu jūtās pret visdažādākajām lietām un dažādām dzīves situācijām. Mums nav iedomājama dzīve bez šī vārda no deviņiem burtiem. Mīlestību var droši salīdzināt ar skābekli. Jūs jautāsiet sev: Kas starp viņiem ir kopīgs?. Taču dzīve bez mīlestības, kā arī bez skābekļa, nav iespējama. Pat ēdiens, kas pagatavots ar mīlestību, ir daudz garšīgāks.

Avots
Foto - tumblr.com 

Raksta turpinājums
Jau daudzus gadsimtus cilvēce centās atrisināt mīlestības formulu. Dzejnieki, gleznotāji, tēlnieki, visi jau vairākkārt centušies parādīt mīlestības formulu savos darbos. Tikmēr pa šo laiku atrasts zinātnisks izskaidrojums šai sajūtai. Viens no tiem ir tas, ka starp pretējā dzimuma pārstāvjiem norisinās elektriskais impulss un fizikāli ķīmiskās reakcijas. Lai gan par Amora bultām vēl neviens nav aizmirsis.
Daudziem cilvēkiem visbiežāk mīlestības tēma beidzas ar to, ka jākļūst mīlētam. Godīgi sakot, iemīlēt no visas sirds ir daudz sarežģītāk, nekā būt vienkārši mīlētam. Īsta mīlestība – tā ir darbība, pirmkārt, rūpēties, tā ir māksla un to nepieciešams iemācīties tikpat daudz kā cita veida radošās darbības. Viņu nevar piespiest. Ne velti saka: ''Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus piespiedām''.
Daudzi no mums šo sajūtu sadala dažās stadijās:

1. Simpātija.
2. Cilvēks vienkārši patīk.
3. Draudzība.
4. Iemīlēšanās.
Un tas viss kopā = mīlestība.

No kurienes, tad parādījās frāze ''mīlestība no pirmā acu skatiena''? Vai tāda vispār pastāv? Kāpēc tad, ja trim cilvēkiem, kuri patiesi mīl, paprasītu, ''Kas ir mīlestība?'' būs trīs pilnīgi dažādas atbildes.
Sāpju sajūtu taču mēs paskaidrojam vienādi. Bet to, kas notiek mūsu sirdi, tā dvēseles balss, tās sajūtas, ko izjūtam, visu to grūti izskaidrot vienkāršiem vārdiem. Tu saproti, ka tas ir īstais cilvēks un tev vairs neko nevajag, nekas nav svarīgs un vienalga, ko runā draudzenes, pat ja visa pasaule ir pret viņu, personīgi tev viņš ir pats labākais, un tā arī ir mīlestība.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Vakar 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019