Viltības priekš manipulēšanas ar cilvēkiem

Advertisement
Advertisement

Vēlamies brīdināt, ka šeit nav nekādu pāri darīšanu cilvēkiem un nav nekā tāda, kas spētu aizvainot cilvēka cieņu. Šeit ir veidi, kā ar viltību palīdzību iegūt draugus un iespaidot cilvēkus, izmantojot psiholoģiju, šeit nav nekā tāda, kas liks citiem cilvēkiem justies slikti.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Jautājiet palīdzību
Viltība: Palūdziet kādam palīdzēt jums (Bendžamina Franklina viltība)
- Leģenda vēsta, ka Bendžamins vēlējās sadraudzēties ar cilvēku, kuram viņš nepatika. Viņš palūdza šim cilvēkam aizdod retu grāmatu, bet kad tas viņam iedeva, Bendžamins labsirdīgi pateicās. Rezultātā cilvēks, kurš ne īpaši vēlējās runāt ar Franklinu, iedraudzējās ar viņu. Pēc Franklina vārdiem: `Tas, kurš ir izdarījis labsirdīgu lietu, vēlēsies kādreiz izdarīt vēl kaut ko labu priekš jums.` Zinātnieki nolēma pārbaudīt šo teoriju un tā rezultātā pamanīja, ka tie cilvēki, kuriem pētnieks lūdza palīdzību, bija vairāk atvērti un labsirdīgi nekā citas cilvēku grupas.
Tēmējiet augstāk
Viltība: vienmēr jautājiet vairāk, nekā jums patiesībā vajag, bet vēlāk savas prasības samaziniet.
Šo paņēmienu dažreiz sauc `pieeja durvīm ar seju`. Jūs cilvēkam tiešām lūdzat ļoti augstas prasības, no kurām viņš visdrīzāk atteiksies. Pēc tam jūs šo lūgumu samaziniet, vai drīzāk, lūdziet to ko jums tiešām vajag. Šis triks var jums likties mazliet neloģisks, bet ideja slēpjas tajā, ka cilvēks jutīsies slikti pēc tā, kad atteiks jums. Tāpēc nākamo reizi, kad jūs viņiem kaut ko lūgsiet, viņš jutīsies it kā būtu jums parādā. Zinātnieki pēc šīs metodes izmēģināšanas, nonāca pie secinājuma, ka tas patiesībā arī strādā, tāpēc, ka cilvēks sākumā lūdz kaut ko neiespējamu, bet pēc tam tam pašam cilvēkam lūdz kaut ko mazāku un šis cilvēks jūt, ka viņš arī jums ir parādā kaut ko.
Nosauciet vārdus
Viltība: izmantojiet cilvēka vārdus, vai arī nosauciet viņa amatu, atkarīgi no situācijas.
Deils Karnegi, grāmatas `Kā iegūt draugus un iespaidot cilvēkus` autors, uzskata, ka bieža cilvēka vārda atkārtošana sarunā ir ļoti svarīga. Viņš piebilst, ka cilvēka vārds dažādās valodās ir patīkamākā skaņa viņa ausīm. Deils saka, ka vārds tas ir galvenais, kas sastāda cilvēka identitāti, tāpēc kad mēs viņu dzirdam, tad kārtējo reizi gūstam savas nozīmes apliecinājumu. Tieši tāpēc mēs jūtam lielāku tuvību pie šī cilvēka, kurš apliecina mūsu nozīmi šajā pasaulē. Turklāt amata vai vārda izmantošana sarunā var atstāt ļoti lielu iespaidu. Lai izmantotu šo metodi cilvēku iespaidošanai, jūs varat saukt cilvēkus tā, kā jūs gribētu viņus redzēt. Tā rezultātā viņi sāks domāt par sevi tā kā jūs sakāt. Tas ir ļoti vienkārši, ja jūs vēlaties satuvināties ar noteiktu cilvēku, tad biežāk sauciet viņu par draugu. Un,ja tas ir cilvēks pie kā jūs vēlaties strādāt, sauciet par bosu vai priekšnieku. Bet ņemiet vērā, ka dažreiz tas var būt mazliet kaitinoši.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Jaunākie komentāri

0 0 21:48 26.12.2018mhm
kā ir sevi jānīst, lai tā izķēmotu...
0 0 12:05 26.12.2018didam
ak Dievs. Varbūt tad nemeklējiet sievietes, ja jau jūs tā jāliek mierā? Pārcelieties uz dzīvi uz vientuļas salas, un būs jums miers ;)
Secinājums viens - slima cilvēka pārdomas par to, ko viņš viskvēlāk vēlas....
0 0 23:53 18.12.2018Krista
Tā kā rakstīts, ka torti nevar sabojāt un nevar nesanākt, nolēmu izmēģināt. Tomēr ar musu kaut kas nesanāca. Uz 500 ml saldā krējuma 80g sausā pudiņa sanāca negarsiga miltaina masa. Nodomāju, varbūt kļūda gramos un vajadzēja tomēr 1 paciņu (40g).Pielēju vēl saldā krējuma. Miltaina garša nebija vairs tik izteikta, bet tomēr saglabājās. Krējums arī nesaputojās. Nācās izliet ārā, skriet uz veikalu pēc vēl saldā krējuma un želatīna.

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019