Viltības priekš manipulēšanas ar cilvēkiem

Advertisement
Advertisement

Vēlamies brīdināt, ka šeit nav nekādu pāri darīšanu cilvēkiem un nav nekā tāda, kas spētu aizvainot cilvēka cieņu. Šeit ir veidi, kā ar viltību palīdzību iegūt draugus un iespaidot cilvēkus, izmantojot psiholoģiju, šeit nav nekā tāda, kas liks citiem cilvēkiem justies slikti.

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Jautājiet palīdzību
Viltība: Palūdziet kādam palīdzēt jums (Bendžamina Franklina viltība)
- Leģenda vēsta, ka Bendžamins vēlējās sadraudzēties ar cilvēku, kuram viņš nepatika. Viņš palūdza šim cilvēkam aizdod retu grāmatu, bet kad tas viņam iedeva, Bendžamins labsirdīgi pateicās. Rezultātā cilvēks, kurš ne īpaši vēlējās runāt ar Franklinu, iedraudzējās ar viņu. Pēc Franklina vārdiem: `Tas, kurš ir izdarījis labsirdīgu lietu, vēlēsies kādreiz izdarīt vēl kaut ko labu priekš jums.` Zinātnieki nolēma pārbaudīt šo teoriju un tā rezultātā pamanīja, ka tie cilvēki, kuriem pētnieks lūdza palīdzību, bija vairāk atvērti un labsirdīgi nekā citas cilvēku grupas.
Tēmējiet augstāk
Viltība: vienmēr jautājiet vairāk, nekā jums patiesībā vajag, bet vēlāk savas prasības samaziniet.
Šo paņēmienu dažreiz sauc `pieeja durvīm ar seju`. Jūs cilvēkam tiešām lūdzat ļoti augstas prasības, no kurām viņš visdrīzāk atteiksies. Pēc tam jūs šo lūgumu samaziniet, vai drīzāk, lūdziet to ko jums tiešām vajag. Šis triks var jums likties mazliet neloģisks, bet ideja slēpjas tajā, ka cilvēks jutīsies slikti pēc tā, kad atteiks jums. Tāpēc nākamo reizi, kad jūs viņiem kaut ko lūgsiet, viņš jutīsies it kā būtu jums parādā. Zinātnieki pēc šīs metodes izmēģināšanas, nonāca pie secinājuma, ka tas patiesībā arī strādā, tāpēc, ka cilvēks sākumā lūdz kaut ko neiespējamu, bet pēc tam tam pašam cilvēkam lūdz kaut ko mazāku un šis cilvēks jūt, ka viņš arī jums ir parādā kaut ko.
Nosauciet vārdus
Viltība: izmantojiet cilvēka vārdus, vai arī nosauciet viņa amatu, atkarīgi no situācijas.
Deils Karnegi, grāmatas `Kā iegūt draugus un iespaidot cilvēkus` autors, uzskata, ka bieža cilvēka vārda atkārtošana sarunā ir ļoti svarīga. Viņš piebilst, ka cilvēka vārds dažādās valodās ir patīkamākā skaņa viņa ausīm. Deils saka, ka vārds tas ir galvenais, kas sastāda cilvēka identitāti, tāpēc kad mēs viņu dzirdam, tad kārtējo reizi gūstam savas nozīmes apliecinājumu. Tieši tāpēc mēs jūtam lielāku tuvību pie šī cilvēka, kurš apliecina mūsu nozīmi šajā pasaulē. Turklāt amata vai vārda izmantošana sarunā var atstāt ļoti lielu iespaidu. Lai izmantotu šo metodi cilvēku iespaidošanai, jūs varat saukt cilvēkus tā, kā jūs gribētu viņus redzēt. Tā rezultātā viņi sāks domāt par sevi tā kā jūs sakāt. Tas ir ļoti vienkārši, ja jūs vēlaties satuvināties ar noteiktu cilvēku, tad biežāk sauciet viņu par draugu. Un,ja tas ir cilvēks pie kā jūs vēlaties strādāt, sauciet par bosu vai priekšnieku. Bet ņemiet vērā, ka dažreiz tas var būt mazliet kaitinoši.
Glaimojiet
Viltība: Ja, jūs neglaimojiet patiesi tas nenovedīs ne pie kā laba.
Ja jūs glaimojiet cilvēkam, kuram ir augsts pašnovērtējums un jūsu glaimi ir patiesi, jūs iepatiksieties viņam vairāk, jo glaimi atbilst tam, ko viņš pats domā par sevi. Turklāt, ja jūs glaimojiet tam, kuram pašnovērtējums ir zems, tad var gadīties negatīvas sekas. Šis cilvēks sāks sliktāk pret jums izturēties, jo viņš uztvers to savādāk. Protams tas nenozīmē, ka cilvēku ar zemu pašnovērtējumu vajadzētu pazemot.
Atdarini citu cilvēku uzvedību
Viltība: esiet cita cilvēka uzvedības spoguļattēls.
Uzvedības spoguļattēls nosaka cilvēka tipu pēc viņa dabas. Cilvēki ar šo māku tiek saukti par hameleoniem, jo viņi cenšas iederēties staro cilvēkiem kopējot viņu uzvedību, manieres un pat runas. Tas ir labs veids, lai iepatiktos citiem. Pētnieki ir noskaidrojuši, ka kopējot kādu, otrs cilvēks ir vairāk labsirdīgs pret otru. Speciālisti nonāca pie vēl viena secinājuma. Viņi ir noskaidrojuši, ka cilvēki, kuriem ir kāds, kas no viņiem mācās, ir vairāk izturējušies labsirdīgi.
Izmantojiet nogurumu
Viltība: lūdziet palīdzību, kad redziet, ka cilvēks ir noguris.
Kad cilvēks nogurst, viņš labāk uztver jebkādu informāciju, lai arī tie ir vienkārši izteikumi, vai kāds lūgums. Iemesls tam ir, kad cilvēks nogurst, tas notiek ne tikai fiziskā līmenī, viņa mentālā enerģija arī zūd. Kad jūs lūdzat nogurušam cilvēkam palīdzību, iespējams, jūs neiegūsiet precīzu atbildi, bet uzreiz dzirdēsiet kaut ko tādu: `es izdarīšu to rīt`, jo viņš nevēlēsies pieņemt lēmumus uz doto brīdi. Nākošajā dienā, visdrīzāk viņš izpildīs jūsu lūgumu, jo lielākā daļa cilvēku cenšas turēt savu solījumu, tāpēc mēs sekojam tam, lai tas ko mēs sakām sakristu ar to ko mēs darām.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 Aizvakar 21:58Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019