Vīriešiem: interesanti fakti par matiņiem uz ķermeņa 

Advertisement
Advertisement

Liekas, ka viss ķermenis vīriešiem ir noklāts ar matiņiem. Daži vīrieši lepojas ar biezajiem matiņiem, bet citi vēlas atbrīvoties no tā, it īpaši vasarā, kad ir par karstu, lai vilktu ko biezu mugurā, lai noslēptu matiņus. Modes žurnālu vākus visbiežāk rotā vīrieši ar gludām krūtīm, lai gan sievietēm par to ir savs viedoklis. Kas būtu jāzina par matiņiem uz ķermeņa?

 

Avots

Raksta turpinājums - lapa #1
Matiņi uz ķermeņa sāk augt kamēr esam mātes vēderā.
Pirmais, kas vīrietim ir jāzina par matiņiem uz ķermeņa, tas ir, ka tie sāk augt vēl pirms dzimšanas. Protams ir grūti iedomāties mātes vēderā spalvainu mazu cilvēciņu, bet kad bērns dzimst, viņš zaudē daļu no saviem pirmajiem matiņiem uz ķermeņa. Dažiem bērniem, kuri piedzimst pirms laika, var redzēt, kā viegla pūciņa noklāj visu viņa ķermeni, bet par to nav jāuztraucas ar laiku matiņi nokrīt.
Ir divi dažādi matiņu tipi uz ķermeņa
Lanugo - tas ir pirmais matiņu tips, kurš parādās kā mīksti, plāni, caurspīdīgi matiņi un sauc tos par pūciņu matiņiem. Pūku matiņi nestiprinās ar zem ādas audiem. Šie matiņi ir pilnīgi pretēji otram matiņu tipam - cietie matiņi, kuri parādās pusaudžu periodā. Tie ir vairāk cieti, stiprinās ar zem ādas audiem, kas rada arī svīšanas smaku.
Mēs apmainījām ķermeņa matiņus pret taukiem
Eksistē interesanta hipotēze, kas attiecās uz matiņiem un taukiem. Cilvēki ir sākuši `nomest` matiņus aklimatizācijas un dzīvošanas pie jūras rezultātā. Jo mazāk cilvēkam uz ķermeņa bija matiņi, jo vieglāk viņam bija peldēt un ķert zivi, bet liela daļa tauku audu kompensēja siltuma zaudēšanu.
Matiņi uz ķermeņa spēlē divas galvenās lomas
Lielākā daļa cilvēku attīstījās tādā veidā, ka viņiem nav vajadzības pēc matiņiem uz ķermeņa priekš izdzīvošanas, bet tomēr tiem ir divas galvenās funkcijas. Aukstā laikā, matiņi uz ķermeņa spēj noturēt siltumu, bet karstā laikā, kad mēs svīstam, matiņi uz ķermeņa palīdz iesūkt mitrumu no ādas, atdzesējot mūs.
Matiņu daudzums uz ķermeņa ir ļoti saistīts ar intelektu
Pēc viena amerikāņu psihiatra vārdiem, jo vairāk jums matiņi ir uz ķermeņa, jo gudrāks jūs esat. 1996.gadā sava pētījuma laikā, dr.Aikarakudy Alias ziņoja, ka matiņi krūšu zonā visbiežāk ir sastopami starp ārstiem un augsi izglītotiem cilvēkiem. Kad salīdzināja studentu akadēmiskās spējas, tad tik noskaidrots, ka spalvainiem vīriešiem ir augstākas atzīmes.
Ķermeņu matiņiem ir muskuļi
Jūsu matiņiem, kas aug uz ķermeņa patiesībā ir muskuļu šūnas. Jūs to varat pavēro, kad uznāk drebuļi vai `zossādas` efekta laikā. Aukstā vai baiļu sajūtu laikā, matiņi paceļas uz augšu. Šo refleksu sauc par piloekrekciju.

Patika redzētais? Iesaki draugiem

Saistītie raksti

Spied patīk un uzzini jaunumus ātrāk par citiem

Advertisement

Jaunākie komentāri

0 0 21:58 21.03Oje
Meitene sevi vienkārśi izkropļojusi
1 0 21:52 28.02Andris
Galìgs sviests , bet ja tà uzvedàs , kà uzrakstits , tad jeb kuru var tàdu personu, tiešàm var saukt par kretìnu.
0 0 01:05 24.02Martzello
Mīlestība starp sievieti un vīrieti ir viņu abu dvēseļu (prātu, jūtu, gribas) realizēšana vienam pret otru savstarpēji laimīgā harmonijā.
Advertisement

Pierakstīties iknedēļas jaunumiem

Tavs e-pasts
Pārpublicēšana tikai ar rakstisku atļauju | Rakstīt portālam | Kontakti | Reklāma | Noteikumi | Par sīkdatnēm | © TikaiDaile.lv 2012 - 2019